4 listopada o godz. 19.00 łódzka Materia zaprasza na wykład performatywny walk+talk (35) choreografki i performerki Anny Nowickiej. walk+talk to seria wykładów performatywnych zainicjowana w 2008 roku przez austriackiego choreografa i tancerza Philippa Gehmachera. W ramach walk+talk’ów choreografowie zaproszeni są do stworzenia prac solowych, w których mówią i ruszają się jednocześnie. Tematem są koncepty, którymi się posługują we własnej twórczości, ich indywidualne rozumienie ciał w ruchu, jak również historia ich praktyki.

Wykład w języku angielskim

Wersja do druku

Udostępnij

Miejsce: Siedziba Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Ogrodach Geyera przy ul. Piotrkowskiej 295 w Łodzi

Sale w Ogrodach Geyera znajdują się na wysokim pierwszym piętrze bez windy. Osoby z jakimikolwiek trudnościami w poruszaniu się, które chciałyby wziąć udział aktywnie lub w roli obserwatora/ki proszone są o kontakt: materia@materialodz.pl.

walk+talk (35)

Coaching: Philipp Gehmacher
Pomysł i realizacja: Anna Nowicka
Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Premiera: 23.06.2017, Malta Festival, Poznań

walk+talk (35) Anny Nowickiej był także pokazywany w Bethanien i DOCK11 w Berlinie oraz oraz w ramach programu Acziun Susch w Muzeum Susch w Szwajcarii.

Wydarzenie odbędzie się w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Partnerzy: Akademia Muzyczna im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.
Rezerwacja miejsc pod adresem: materia@materialodz.pl

walk+talk to seria wykładów performatywnych zainicjowana w 2008 roku przez austriackiego choreografa i tancerza Philippa Gehmachera. W ramach walk+talk’ów choreografowie zaproszeni są do stworzenia prac solowych, w których mówią i ruszają się jednocześnie. Tematem są koncepty, którymi się posługują we własnej twórczości, ich indywidualne rozumienie ciał w ruchu, jak również historia ich praktyki.

walk oznacza czas, który mija, czas, którego ruch potrzebuje, żeby się rozwinąć. talk oznacza twierdzenie, komunikat albo mówienie otwarcie, jak również złożoność samego procesu wypowiadania prawd, które cię tworzą, które ucieleśniasz, prawd, które zyskują i tracą znaczenie, kiedy są wypowiadane.

Philipp Gehmacher, fragment notatki z programu walk+talk, Tanzquarter Wien, marzec 2008

walk+talk to praktyka i metoda robienia oraz dzielenia się publicznie, ale także praktyka mówiąca coś o własnej praktyce. Czasami mniej niż o opisanie albo wyjaśnienie, chodzi o samo pragnienie mówienia, które staje się gestem, gestem wyrażania, wydarzającego się równolegle z ruchem.

Philipp Gehmacher, fragment notatki z programu walk+talk, Kaaistudio’s, Bruksela, marzec 2011

Transkrypcje 27 walk+talk’ów autorstwa 21 różnych choreografów dostępne są na Oralsite – belgijskiej stronie poświęconej wielomodalnej dokumentacji: http://oralsite.be/pages/Walk_Talk_Documents

Anna Nowicka jest choreografką i performerką, absolwentką szkoły tańca Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) oraz HfS Ernst-Busch/HZT w Berlinie, ukończyła również Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji między śniącym ciałem a ciałem tańczącym i na zagadnieniach choreografii wyobrażonego. W praktyce zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania możliwych, z pozoru niedostępnych oku obrazów. Choreografię postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem. Praktykuje śnienie w The School of Images pod kierunkiem dr Catherine Shainberg i rozwija pracę ze snami u Bonnie Buckner, dzieląc swoje życie między Berlin a Polskę.
annanowicka.com

Regulamin uczestnictwa:

Publiczność zobowiązana jest posiadać własne maseczki i nosić je w trakcie wydarzenia oraz zachować dystans 1,5 metra od innych osób. Organizator będzie wymagać złożenia obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia wraz z podaniem danych osobowych i kontaktowych przed wejściu na wydarzenie. Publiczność będzie mogła skorzystać ze środka do dezynfekcji rąk. Jeśli masz gorączkę, objawy przeziębienia lub zakażenia Covid19, nie przychodź na spektakl, zostań w domu.

Ania Nowicka, "Raw Light". Fot. Piotr Jaruga

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close