Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki w Łodzi ms¹ (ul. Więckowskiego 36) zaprasza na prezentację choreografii Entropia Noi Shadur. Jest to praca oparta na tanecznych kompozycjach Noi Eshkol, artystki i badaczki ruchu, której prace Muzeum pokazuje na wystawie Poruszone ciała. Choreografie nowoczesności. W latach 50. współtworzyła ona system „Notacji ruchu Eshkol-Wachman”, który pozwalał na mapowanie ruchu ciała w przestrzeni z użyciem jakości geometrycznych – ruch stawał się tym samym materią, którą można zmierzyć, uporządkować i policzyć. System ten był używany nie tylko w obszarze sztuki, ale również w domenie nauki, stając się ogromnie ważnym narzędziem do eksplorowania zasadniczych właściwości ruchu.

 

Noa Shadur, badając i reinterpretując taneczne kompozycje Eshkol, stawia wyzwanie jej koncepcji ruchu. Przepracowuje emocjonalne, tematyczne i fizyczne napięcia w pracach Eshkol by ujawnić iluzyjną naturę porządku w ruchu – według niej organizacja i kontrola ciała skrywa ledwo wyczuwalny chaos.

 

W ramach wystawy Poruszone ciała. Choreografie nowoczesności choreografia ta przybierze formę procesu rozgrywającego się na oczach widza,  w trakcie którego tancerki, performując równocześnie w kolejnych przestrzeniach muzeum, interpretują relacje ciała, ruchu, przestrzeni i dźwięku.

 

Prezentacja spektaklu odbędzie się na zakończenie wystawy w Muzeum w niedzielę 12 lutego 2017. Dokładną godzinę podany w najbliższych dniach.

 

Entropia została wyprodukowana w 2015 roku przez The Israeli Lottery Council for the Arts jako część projektu Following Footsteps, powstałego we współpracy z Tel-Aviv Museum of Modern Art. 

 

Z udziałem: Ilany Bellahsen, Einat Betsalel, Aviv Horovitz, Ayelet Nadav.

 

 

Noa Shadur jest niezależną choreografką i artystką wideo zamieszkałą w Tel Awiwie. Ukończyła  kierunek Taniec i choreografia w ArtEZ Institute for the Arts w Arnhem (Holandia). Jej prace pokazywane były na festiwalach w Izraelu i poza jego granicami. Shadur uczy i gościnnie choreografuje w takich instytucjach, jak ArtEZ Institute for the Arts (Holandia), Kibbutz Gaaton Workshop (Izrael); Kibbutzim College (Tel Awiw, Izrael), Academy for Dance and Music (Jeruzalem). Zdobyła nagrody i wyróżnienia, m.in. nagrodę dla obiecującej choreografki od Izraelskiego Ministerstwa Kultury (2009, 2014), pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym No Ballet (2013, Ludwigshafen, Niemcy), stypendium DanceWEB na Impulstanz w Wiedniu (2010), pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Vdance  w Tel Awiwie, certyfikat uznania na American Dance Festival, Dance for the Camera, najlepszy film na POOL07 Festival (Berlin, Niemcy).

 

                                  

http://www.noashadur.com/

 

 

 

***

O wystawie

Strona Muzeum: http://msl.org.pl/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close