Wersja do druku

Udostępnij

Maciej Kuźmiński stworzy tegoroczny spektakl dyplomowy dla studentów kierunku BA (HONS ) Contemporary Dance w  Konserwatorium Muzyki i Tańca Trinity Laban w Londynie. Prace rozpoczęły się 5 czerwca i potrwają do 6 lipca, kiedy w Bonnie Bird Theatre odbędzie się premiera spektaklu.

 

Od twórcy:

Równo 10 lat temu, w 2007 roku, kończyłem swoje studia licencjackie improwizowanym spektaklem dyplomowym, przygotowanym pod kierownictwem Kirstie Simpson z USA. Dekadę później mam zaszczyt stanąć po drugiej stronie jako pedagog-choreograf, by pracować z utalentowanymi energicznymi studentami Trinity Laban. Najważniejszy będzie proces twórczy, który doprowadzi do stworzenia krótkiego spektaklu o tytule movement-image, ukazującego grupę w bezustannym ruchu.

 

 

***

 

 

Laban Centre, pierwotnie nazwane The Art of Movement Studio, to najstarsze konserwatorium tańca współczesnego w Europie, założone pierwotnie w Manchesterze w 1948 r. przez Rudolfa Labana, pioniera tańca współczesnego i analizy ruchu. W 1975roku. The Art of Movement Studio przenosi się do Londynu i zmienia nazwę na Laban Centre for Movement and Dance. W 2005 roku połączyło się ze znaną uczelnią Trinity College of Music ( zał. 1872 ),  tworząc Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance – obecnie jedno z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych konserwatoriów muzyki i tańca na świecie.

 

Więcej o Konserwatorium: www.trinitylaban.ac.uk

 

Maciej Kuźmiński ukończył z wyróżnieniem w 2007 roku kierunek „BA (HONS) Dance Theatre” w Laban Centre for Movement and Dance, oraz w 2012 roku , również z wyróżnieniem, kierunek „MA Choreography”  w Trinity Laban. W latach 2013-2016 tworzył jako niezależny twórca, a w 2016 objął kierownictwo artystyczne w Teatrze Tańca Caro w Siedlcach. Od 2014 roku prezentował swoje prace ponad 70 razy w Brazylii, Anglii, Niemczech, Austrii, Finlandii, Serbii, Słowenii, Włoszech, Czechach, Armenii, Gruzji, Ukrainie, Białorusi, na Węgrzech i wielokrotnie w Polsce, zdobywając wiele nagród na choreografię.

 

Więcej o twórcy: www.maciejkuzminski.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close