Choreograficzny projekt filmowy Polskiego Teatru Tańca w reżyserii Iwony Pasińskiej Bestia (2022) zdobył wyróżnienie na festiwalu Dare to Dance in Public Film Festival w Los Angeles.

Wersja do druku

Udostępnij

To szósty choreograficzny projekt filmowy w dorobku producenckim Teatru. Premiera Bestii odbyła się w 2022 roku, w wigilijną noc, kiedy wg legendy zwierzęta przemawiają ludzkim głosem.

Zrealizowany w ramach idiomu Człowiek–zwierzę, poszukuje odpowiedzi na pytanie, który z gatunków jest największym drapieżnikiem. Film jest w całości monochromatyczny. Kostiumy nawiązują do obecnej sytuacji na świecie: to zimowe kostiumy maskujące, które po zakończeniu projektu zostały przekazane ukraińskiej armii.

Od początku swojego istnienia Dare to Dance in Public Festival stawia sobie za cel eksplorowanie nietypowych przestrzeni dla tańca. Bestia jest znakomitym przykładem niezwykłego umiejscowienia ruchowej akcji, która rozgrywa się w wielkopolskiej wsi Komorowo. Sielski krajobraz pól, łąk i starej owczarni stanowi przewrotne tło dla opowieści o relacji człowiek–zwierzę.

Wyselekcjonowane i nagrodzone przez jury filmy – wśród nich Bestia – zostaną zaprezentowane 21 października 2023 roku w New Glorya Kaufman Performing Arts Center w Los Angeles.

Więcej o festiwalu: link
Więcej o filmie: link

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close