Wersja do druku

Udostępnij

„Konfrontacje z Ukrainą” kontynuują zapoczątkowany w roku 2011 program prezentacji artystów teatralnych związanych z Lublinem w ośrodkach w Europie Środkowej i Wschodniej. W tym roku program prezentacji obejmie centra niezależnych praktyk performatywnych w Kijowie (Centrum im. Łesia Kurbasa), Charkowie (Teatr Arabesky) i Zaporożu (Teatr Laboratorium „Vie”) oraz w późniejszym terminie we Lwowie (Teatr im. Łesia Kurbasa).Pokazom spektakli towarzyszyć będą warsztaty i prezentacje technik pracy artystycznej.

Istotnym aspektem projektu jest spotkanie artystów związanych z Lublinem ze środowiskami twórczymi z odwiedzanych ośrodków teatralnych. Pokazy spektakli mają być pretekstem do rozpoczęcia rozmów o możliwych wspólnych projektach w kolejnych sezonach. Projekt „Konfrontacje z Ukrainą” jest etapem długofalowego programu Festiwalu „Konfrontacje Teatralne” jako mostu pomiędzy teatrem Zachodu i Wschodu.Tegoroczna edycja projektu odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Lublin.

W ramach programu Lubelski Teatr Tańca pokaże na Ukrainie swoje trzy spektakle NN. Wacławowi Niżyńskiemu (12 września, Kijów; 15 września, Charków; 19 września, Zaporoże), Fatal Error (14 września, Charków) i 48/4 (16 września, Charków).

Harmonogram:


Lubelski Teatr Tańca – NN. Wacławowi Niżyńskiemu

12 września, godz. 17.00, Kijów, Centrum im. Łesia Kurbasa
15 września, godz. 20.00, Charków, Teatr Arabesky
19 września, godz. 19.00, Zaporoże, Teatr Laboratorium „Vie”

Lubelski Teatr Tańca – Fatal Error
14 września, godz. 20.00, Charków, Teatr Arabesky

Lubelski Teatr Tańca – 48/4
16 września, godz. 20.00, Charków, Teatr Arabesky

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close