Wersja do druku

Udostępnij

Na przełomie sierpnia i września rezydentami maat festiwal – border line są Korina Kordova i Przemysław Kamiński, którzy przez 11 dni będą pracować nad duetem. Ich pracę dokumentować będzie Patrycja Płanik w ramach projektu DANCE.DOC.

O swojej pracy rezydenci piszą:

Podczas naszej rezydencji w Lublinie zamierzamy badać związki choreografii i czarownictwa. Będziemy zbierać magiczne przedmioty, organizować rozgrzewki-rytuały, warzyć mikstury, wywoływać duchy, odbywać podróże astralne, squatować ciała, wychodzić z siebie i stawać obok. W pracy wykorzystamy m.in. techniki body swap, czyli procesy prowadzące do sytuacji, w której dwie osoby zamieniają się umysłami i kończą w ciele drugiego człowieka.

W ramach rezydencji 6 września o godz 19:00Tomasz Bazan będzie rozmawiał z rezydentami o tym, co jest tańcem, co nim nie jest i jakie jest jego miejsce w opinii tancerzy w Polsce. Spotkanie odbędzie się w kawiarni KAWKA – zostanie zarejestrowane przez Patrycję Płanik jako część większego dokumentu o polskim tańcu, który obejrzeć będzie można podczas V Maat Festival.

8 września o godz 16:00odbędzie się ‘lekcja 6′, którą poprowadzą Korina Kordova i Przemysław Kamiński. Lekcja odbędzie się wyjątkowo na otwartym dziedzińcu nowo wyremontowanego Centrum Kultury (którego oficjalne otwarcie zaplanowane jest na 20). Aby wziąć udział w lekcji należy dokonać wpisu na listę uczestnikówzapisy.maat@gmail.com

Korina Kordovapracowała jako tancerka w rodzinnej Brazylii oraz w Holandii, zanimprzeprowadziła się do Polski w 2005 roku, aby dołączyć do zespołuŚląskiego Teatru Tańca. Była jego członkinią do 2012 roku.Współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami, takimijak: Jacek Łumiński (PL), Anna Piotrowska (PL), Barbara Bourget(CAN), Mihai Mihalcea (RO), Idan Cohen (ISR) i Kuik Swee Boon (SGP).Współpracowała również z Suzaną Gomes (NL/BR), Kokoro Dance (CAN),BalletMet (USA), Samovarteateret (NO) i – niedawno – z Teatrem TańcaZawirowania (PL), przy spektaklu izraelskiego choreograda IradaMazliaha. Stworzyła autorskie spektakle: Mobile Variations, Night, Karolina, Borderline i inne. Stypendystka Alternatywnej AkademiiTańca w 2012 roku – w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec, gdzieobecnie jest rezydentką programu Solo Project 2013. W Warszawiewspółtworzy własny kolektyw artystyczny Flesh System, w ramach któregostworzyła improwizowany performens ±30 // we are here for you wewspółpracy z Przemkiem Kamińskim. Jest również członkinią Centrum wRuchu – stowarzyszenia niezależnych choreografów z Warszawy.

Przemysław KamińskiTancerz, performer, młody choreograf. Studiuje na kierunku “Dance,Context, Choreography” w Inter-University Centre for Dance (HZT) wBerlinie oraz “Choreografię i techniki tańca” na Akademii Muzycznej wŁodzi. Ukończył Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny (kierunek: taniecwspółczesny) przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.Stypendysta Instytutu Muzyki i Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca(Art Stations Foundation w Poznaniu) oraz programu wymiany studenckiejSchool for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie. Jako tancerz iperformer współpracował z polskimi i zagranicznymi choreografami,reżyserami i artystami wizualnymi,m.in.: Nicole Seiler (CH), KarolinąKroczak, Kirstine Kyhl Andersen (DK), Małgorzatą Haduch, HarakiriFarmers – Dominiką Kanapik i Wojtkiem Klimczykiem, AleksandrąDziurosz, Kayą Kołodziejczyk, Krzysztofem Garbaczewskim. Współtworzynieformalny kolektyw Flesh System. We spółpracy z Koriną Kordovą,stowrzył improwizowany performens #30 // we are here for you. Wewrześniu, w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, odbędzie się premierajego spektaklu solowego do muzyki Witolda Lutosławskiego. Jako reżyserruchu scenicznego współpracowałm.in. z: Wojciechem Farugą, AgnieszkąBłońską, Michałem Kmiecikiem, Andrzejem Pakułą, pracując w teatrach wWarszawie, Poznaniu i Wrocławiu

‘maat festival – border line 2013′idea/koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) multimedia/video: Patrycja Płanik produkcja: Ksenia Duńska technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd, Maciej Rukasz, Dominika Płanik, Matylda Chmielewska / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt – pod honorowym patronatem prezydenta miasta Lublin, marszałka Województwa Lubelskiego oraz pod patronatem medialnym portalu taniecPOLSKA.pl , E-TEATR / wspierają nas: Caffe Spółdzielnia Lublin, Hotel VICTORIA Lublin, caffe Kawka Lublin

www.teatrmaat.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close