Zespół Co Jest Crew wraz z choreografem Hamdim Dridim zapraszają na premierę spektaklu Step by step. Premiera odbędzie się 22 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie. Wstęp wolny.

Wersja do druku

Udostępnij

Zespół Co Jest Crew powstał w 2009 roku. Przez ponad osiem lat był to najsilniejszy kolektyw streetdance’owy w Polsce. Trzonem street dance’u jest jego społeczny aspekt. Hip-hop nie istnieje bez bliskich relacji ludzi, którzy go tworzą. Po latach przerwy zespół spotkał się ponownie, aby doświadczyć wspólnego bycia na scenie i przekonać się, co z ich dawnej historii istnieje nadal, a co się zmieniło, i jak to wpłynie na proces twórczy, ruch, energię grupy? Czym jest ten zespół dzisiaj?

Zamiast udziału w walkach na taniec, członkowie Co Jest Crew wybrali dla siebie nową formę. Efektem ich decyzji jest spektakl teatru tańca. Po raz pierwszy ciała, talenty, historia i język zespołu zostały powierzone choreografowi. Hamdi Dridi stworzył opowieść o życiu grupy przy pomocy swoich autorskich zasobów, metod pracy i swojej wrażliwości, krok po kroku tworząc nowe ze starego.

Choreografa: Hamdi Dridi
Wykonanie: Co Jest Crew (Ewa Bielak, Aga Konopka, Piotr Polarski, Jan Jagodziński)
Muzyka: Michał Strugarek
Reżyseria światła: Hamdi Dridi
Kostiumy: Hamdi Dridi
Projekty graficzne: Maria Mikołajewska

Budujemy praktykę artystyczną jako ciało zjednoczone. Jedno ciało grupy przyjaciół, którzy mimo wielości punktów widzenia, są jednorodnym organizmem i odbywają podróż sceniczną, posuwając się krok po kroku. Budowany przez nas taniec pzesiąknięty jest oddechem i pulsem. Przebiega w relacji między osobami i między ciałami w ruchu. Przez gesty tancerzy – nosicieli i wykonawców – jesteśmy zaangażowani w choreograficzną poezję kroków, która wprowadza światło na ścieżkę rytmu i otwiera okno wspólnych przestrzeni – wibrujących i tętniących życiem. Wszystko ma tu znaczenie, każdy krok. Przyjdźcie zobaczyć, jaką historię tworzymy dzisiaj.

Hamdi Dridi

Hamdi Dridi jest tunezyjskim choreografem mieszkającym od 2018 roku w Montpellier we Francji. Od 2018 roku współpracuje z Cie Chantiers Publics – kompanią zajmującą się produkowaniem spektakli teatralnych. Jego styl choreograficzny jest zbiorem multiśrodowiskowych doświadczeń ruchowych. Wiedzę akademicką zdobytą w Narodowym Centrum Choreograficznym w Lyonie oraz Centrum Choreograficznym w Montpellier połączył z badaniami tunezyjskiego tańca tradycyjnego oraz eksploracją codziennego i miejskiego materiału ruchowego. Łącząc tę różnorodność wpływów ze swoimi osobistymi przeżyciami i praktyką tańca wywodzącego się z kultury hip-hopu, Dridi określa się jako architekt skrzyżowanych przestrzeni. Tworzę sploty pomiędzy światami sztuki – mówi Dridi. Choreograf zrzesza pracowników/artystów jako aktorów swojego procesu kreacji. Inspirując się potencjałem swoich tancerzy, skupia się na wychwytywaniu kruchości ruchu. Jego choreografie to połączenie abstrakcyjnego języka z czytelną symboliką gestu.

Miałem okazję rozwijać się jako choreograf w wielu miejscach: w Montpellier, Lublinie, Tunezji, we Wrocławiu. Bez względu na okoliczności, za każdym razem przy pracy w metamorfozie i zmienności ruchu, pojawiał się i pojawia we mnie przepływ. Ta radość wypływa z doświadczania tańczących ciał, tańczących dusz i tańczących przestrzeni wewnętrznych, rezonujących ze sobą. Jestem zaangażowany i oddany zadaniu osiągnięcia nowej perspektywy wraz z performerami, którzy są częścią procesu kreacji. Tą perspektywą chcę podzielić się z widzem.

Spektakl współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rezerwacja biletów: http://ck.lublin.pl/wydarzenie/matter/?date=0#details

Co Jest Crew „Step by step”. Fot. Cosimo Trimboli

Co Jest Crew „Step by step”. Fot. Cosimo Trimboli

Co Jest Crew „Step by step”. Fot. Cosimo Trimboli

Co Jest Crew „Step by step”. Fot. Hamdi Dridi

Co Jest Crew „Step by step”. Fot. Hamdi Dridi

Co Jest Crew „Step by step”. Fot. Hamdi Dridi

Co Jest Crew „Step by step”. Fot. Hamdi Dridi

Co Jest Crew „Step by step”. Fot. Hamdi Dridi

Co Jest Crew „Step by step”. Fot. Hamdi Dridi

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close