Ten weekend (19-20 marca) w Centrum Kultury w Lublinie będzie wypełniony tańcem oraz duchem jedności i wsparcia dla ukraińskich artystów. Instytucja ta wraz z Lubelskim Teatrem Tańca zapraszają na cztery wyjątkowe wydarzenia z udziałem artystów, takich jak: Dominik Więcek, Agata Wiedro, Jacek Łumiński i Janusz Orlik.

Wersja do druku

Udostępnij

Widzów czekają różnorodne wydarzenia.

19 marca o godz. 18.00 odbędzie się Café Müller Dominika Więcka. Café Müller to najnowsze taneczne solo Dominika Więcka, powstałe z inspiracji twórczością legendarnej Piny Bausch, która w roku 1978 stworzyła spektakl o takim samym tytule.

Tego samego dnia o godz. 19.00 odbędzie się Jam muzyczno-taneczny z Agatą Wiedro i Szymonem Miśniakiem. To cykl spotkań organizowanych przez Lubelski Teatr Tańca z myślą o osobach poszukujących okazji do praktykowania tańca i ruchu w grupie. W trakcie comiesięcznych otwartych sesji uczestnicy są zaproszeni do wzajemnego dzielenia się swoją energią, pasją i fascynacją różnymi technikami i stylami ruchu i tańca. Facylitatorką najbliższego jamu będzie Agata Wiedro.

20 marca o godz. 12.00 odbędzie się Warsztat Polskiej Techniki Tańca Współczesnego z Jackiem Łumińskim. Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania z tym wybitnym pedagogiem tańca oraz twórcą unikatowej techniki określanej jako Polska Technika Tańca Współczesnego. Organizator zaprasza tancerzy posiadających doświadczenie w dziedzinie tańca współczesnego oraz innych stylach tanecznych.

Tego samego dnia o godz. 18.00 odbędzie się III Symfonia Janusza Orlika. To solowe dzieło taneczne tego artysty, którego premiera odbyła się w grudniu 2021 roku w Centrum Kultury w Lublinie. Spektakl otrzymał wyróżnienie w Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego, organizowanym przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS z inicjatywy Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych.

Wprawdzie wstęp na wydarzenia jest darmowy, to jednak organizatorzy zachęcają do wsparcia zbiórki. Przed wydarzeniami i po nich będzie prowadzona zbiórka finansowa na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.

Artyści o wydarzeniach:

Jako środowisko tańca nie możemy pozostać obojętni na tragiczny los naszych ukraińskich Przyjaciół, artystów tańca, pozbawionych możliwości wykonywania ich ukochanego zawodu. W geście solidarności z naszymi sąsiadami oraz na przekór tragedii chcemy kontynuować organizację wydarzeń tanecznych, gdyż wierzymy, że zjednoczeni wokół sztuki zdołamy przetrwać niebezpieczny czas, wspierając się nawzajem. Liczymy na Państwa wrażliwość i hojność dla ukraińskich artystów, którym przekażemy zgromadzone środki.

Więcej informacji: Centrum Kultury w Lublinie

Na zdjęciu: Dominik Więcek. Fot. Maciej Nowak

Na zdjęciu: Jacek Łumiński. Fot. materiały własne organizatora

Jam taneczno-muzyczny. Fot. J. Kościańczuk

Na zdjęciu: Janusz Orlik. Fot. Dominika Jarosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close