Wersja do druku

Udostępnij

Najnowsza praca Macieja Kuźmińskiego, duet horyzont zdarzeń, została zakwalifikowana do prestiżowego konkursu Rotterdam International Duet Choreography Competition (RIDCC). Spośród 417 zgłoszeń z 62 krajów wybrano 16 najlepszych duetów, które teraz powalczą w programie głównym konkursu. Pokazy prac odbędą się w dniach 24 – 26 czerwca w Rotterdamie i będą transmitowane na żywo.

 

Zapoczątkowany w 2018 RIDCC jest obecnie jednym z najbardziej rozwiniętych konkursów choreograficznych na świecie. Oferuje 11 nagród, w tym nagrody-produkcje dla Nederlands Dans Theater, Club Guy and Roni czy Dutch National Ballet, oraz nagrodę XL w wysokości 100 tys. euro na produkcję dla Scapino Ballet Rotterdam.

 

Maciej Kuźmiński wraz z tancerzami – Moniką Witkowską i Omarem Karabulutem – jest pierwszym polskim artystą zakwalifikowanym do konkursu.

 

Więcej o platformie: www.ridcc.com

 

O duecie horyzont zdarzeń (trailer):

Kiedy uliczne protesty rosną w siłę, a strony ideologicznego sporu coraz mocniej okopują się w swoich obozach, jedność narodu przypomina bardziej postać nieproszonego gościa niż kochającej się rodziny.

Biało-czerwona flaga Polski staje się polem politycznego konfliktu, tożsamością, którą obie strony starają się zawłaszczyć.
Nowe i stare podziały głębiej niż kiedykolwiek rozszarpują tkankę społeczną, rozdzielając przyjaciół i rodziny, wywołując gniew i napędzając przemoc.
Zmierzamy do punktu, z którego nie będzie powrotu. A może już go przekroczyliśmy?

 

Więcej o spektaklumaciejkuzminski.com/portfolio/horyzont-zdarzen

 

Choreografia, produkcja, oświetlenie, edycja muzyki: Maciej Kuźmiński

Tancerze: Monika Witkowska i Omar Karabulut

Kostiumy: Ilona Binarsch

Wideo i montaż: Paweł Szymkowiak

Zdjęcia i plakat: Aleksander Joachimiak

Wsparcie: Paweł Urbanowicz

Muzyka: Jóhann Jóhannsson

Obsługa techniczna: Dastin Greczyło

Produkcja: Maciej Kuźmiński Company

Wsparcie produkcyjne: Teatr Rozbark, MDK Zduńska Wola

 

 

O twórcy:

Maciej Kuźmiński to choreograf, pedagog oraz producent. Jego niezależne produkcje tworzą repertuar Maciej Kuźmiński Company. Twórca i kierownik Polskiej Sieci Tańca.

Angielski magazyn „Dance Tabs” opisał spektakl Room 40 Kuźmińskiego jako łączący piękno i koncept, co trafnie określa styl choreografa. Jego prace, formalnie odważne i operujące osadzonym, dynamicznym ruchem, pokazywane były od 2014 roku ponad 170 razy w 21 krajach. Tworzył spektakle m.in. dla Polskiego Teatru Tańca, Scapino Ballet Rotterdam czy Regensburg Theatre. Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień za choreografię, m.in. na Polskiej Platformie Tańca, oraz na międzynarodowych konkursach choreograficznych w Hanowerze, Stuttgarcie czy Belgradzie. W 2021 roku nominowany do Złotego Krzyża Litewskiego Ministerstwa Kultury za spektakl i. Rozwija autorską technikę ruchu i kompozycji Dynamic Phrasing, której uczył m.in. w konserwatoriach Codarts, ArtEZ, PERA, BDI. Ukończył z wyróżnieniem studia BA Dance Theatre, oraz MA Choreography w konserwatorium Trinity Laban w Londynie.

 

Strona artysty: www.maciejkuzminski.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close