Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że Marta Kulikowska de Nałęcz rozpoczęła współpracę jako pedagog gościnny w belgijskim zespole baletowym Europa Danse Company – Brussels Junior Ballet w Brukseli.

Europa Danse Company – Brussels Junior Ballet to zespół baletowy złożony z młodych artystów w wieku od 18 do 23 lat, działający głównie na terenie Walonii. Zespół utrzymuje wysoki poziom techniki klasycznej, jednocześnie podążając za duchem tańca neoklasycznego i współczesnego, tworząc tym samym szeroki repertuar. Celem dyrektora zespołu Laurenta Drouise jest umożliwienie młodym tancerzom dobrego startu w profesjonalnym świecie tańca, oraz zapewnienie im edukacji kształcącej zarówno technikę jak i kreatywność.

Strona Europa Danse Company – Brussels Junior Ballet: https://europadansecompany.be/

Marta Kulikowska de Nałęcz to absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, solistka Opery Wrocławskiej oraz pedagog baletu. W 2002 roku otrzymała stypendium Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych, Utalentowanych Wrocławian. Rok później wyróżniona została przez Ministra Kultury za upowszechnianie sztuki tańca. Przygotowała swój recital baletowy w ramach cyklu „Młode Talenty Opery Dolnośląskiej” oraz została wyróżniona nagrodą Złotej Iglicy w plebiscycie „Słowa Polskiego” i Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru dla najlepszego tancerza Dolnego Śląska. Na wrocławskiej scenie występowała m.in. w tytułowych partiach w baletach Kopciuszek i Śnieżka, tańczyła partie solowe w: Dziadku do orzechów, Don Kichocie, Jeziorze łabędzim, Sylfidach, Paquicie, Romeo i Julii, Panu Twardowskim, Kocie w butach, Balu Życia, Figlach Szatana, Rękopisie znalezionym w Saragossie, Tangos, Synapsis, Bolerze, Mszy, Om. Gościnnie występowała w Teatrze Eksperymentalnym Het Klein (Eindhoven – Holandia) oraz City Ballet (Odense – Dania). W 2009 roku została laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii najlepsza tancerka, w 2010 została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Kilka sezonów jako pedagog i choreograf współpracowała z Ośrodkiem Działań Twórczych „Światowid” i Uczniowskim Klubem Sportowym „Kopernik” we Wrocławiu. Wykłada taniec w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, prowadzi warsztaty taneczne.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close