Ludzie tańca

Zdjęcie: Marta Kulikowska de Nałęcz

Marta Kulikowska de Nałęcz

Wersja do druku

Udostępnij

Solistka baletu Opery Wrocławskiej. Po dyplomie Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu związała się ze scena Opery Wrocławskiej a w 2001 roku została mianowana solistką. Ukończyła także kierunek Pedagogika baletu na warszawskiej Akademii Muzycznej im. Chopina. W 2002 roku otrzymała stypendium Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych, Utalentowanych Wrocławian. Rok później wyróżniona została przez Ministra Kultury za upowszechnianie sztuki tańca. Przygotowała swój recital baletowy w ramach cyklu „Młode Talenty Opery Dolnośląskiej” oraz została wyróżniona nagrodą Złotej Iglicy w plebiscycie „Słowa Polskiego” i Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru dla najlepszego tancerza Dolnego Śląska. Na wrocławskiej scenie występowała m.in. w tytułowych partiach w baletach Kopciuszek i Śnieżka, tańczyła partie solowe w: Dziadku do orzechów, Don Kichocie, Jeziorze łabędzim, Sylfidach, Paquicie, Romeo i Julii, Panu Twardowskim, Kocie w butach, Balu Życia, Figlach Szatana, Rękopisie znalezionym w Saragossie, Tangos, Synapsis, Bolerze, Mszy, Om. Gościnnie występowała w Teatrze Eksperymentalnym Het Klein (Eindhoven – Holandia) oraz City Ballet (Odense – Dania). W 2009 roku została laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii najlepsza tancerka, w 2010 została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Kilka sezonów jako pedagog i choreograf współpracowała z Ośrodkiem Działań Twórczych „Światowid” i Uczniowskim Klubem Sportowym „Kopernik” we Wrocławiu. Wykłada taniec w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, prowadzi warsztaty taneczne. Od kilku lat z sukcesami próbuje sił w choreografii.

Marta Kulikowska de Nałęcz

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close