Komisja wybrała projekty, które uzyskają dofinansowanie w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2023.

Wersja do druku

Udostępnij

Do programu Zamówienia choreograficzne 2023 zgłoszono w sumie 16 ofert. Ich lista dostępna jest w protokole załączonym poniżej. Komisja obradowała w składzie:

  • dr hab. prof. UMFC Klaudia Carlos-Machej – dziekan Wydziału Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie;
  • Małgorzata Chojnacka – pedagog, kierownik baletu Opery Nova w Bydgoszczy;
  • Eryk Makohon – prodziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, choreograf, pedagog, założyciel i kierownik artystyczny Krakowskiego Teatru Tańca;
  • Artur Żymełka – choreograf, reżyser, scenarzysta.

Trzy wnioski zawierały błędy formalne i zostały odrzucone. Resztę oceniono pod kątem merytorycznym, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie.

Ostatecznie dofinansowanie uzyskały:

PRIORYTET 1

  1. Fundacja ArtTrakcja – STREFA L3/5  – 75 000,00 zł
  2. Grab Art Foundation – Dancers. Now – spektakl h.art company w choreografii Eriona Kruji – 56 250,00 zł
  3. Living Space Theatre – Q&A – 56 250,00 zł

PRIORYTET 2

  1. Teatr im. Jana Kochanowskiego – Kaleidoscope – 37 250,00 zł

Łączna kwota dofinansowań to 224 750,00 zł.

Dziękujemy wszystkim wnioskodawczyniom i wnioskodawcom za przesłanie projektów i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach programu Zamówienia choreograficzne.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close