Wersja do druku

Udostępnij

29 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232) ruszają XXII Krakowskie Spotkania BaletOFFowe. Celem nadrzędnym festiwalu jest wspieranie twórczości tancerzy, artystów, choreografów, jak również umożliwienie im spotkania z szerszą publicznością. W tym roku projekt realizowany jest dzięki wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Poprzez udział w festiwalu zespołów z Czech, Słowacji i Węgier stwarza możliwość wzajemnego poznania i oddziaływania artystów na siebie oraz konfrontacji doświadczeń artystycznych pochodzących z różnych kultur.

W programie tegorocznej edycji, która potrwa do 1 grudnia, znalazła się reprezentacja krakowskich twórców, tj. Krakowski Teatr Tańca, Teatr Tańca DF, Krakowska Akademia Tańca, a także Teatr Tańca Bralen ze Słowacji, Teatr Tańca Maximvs z Czech oraz Zadam Company z Węgier. Ponadto wystawa fotografii Krzysztofa Lewińskiego oraz konkurs tańca „Kontrakcja”, skierowany do młodzieży

Festiwal organizowany jest w Nowohuckim Centrum Kultury od 1991roku. Poprzez swoją cykliczność są one stałym forum wymiany doświadczeń między artystami reprezentującymi różne style choreograficzne oraz stosującymi odmienne techniki tańca i wyrazu scenicznego. Jest to przedsięwzięcie stymulujące rozwój tańca w Polsce oraz w krajach partnerów projektu.

Więcej o spektaklach:

Teatr Tańca DF Truskawkowa 8 i Teatr Tańca Bralen Nadzieja

Zadam Company Profil i Krakowska Akademia Tańca music&movement

Teatr Tańca Maximvs Quod Sumus Hoc Eritis, Sama, Yemahá, Dolcenera i Krakowski Teatr Tańca Poliamoria – chor. Eryk Makohon

Wydarzenia towarzyszące:

Kontrakcje – konkurs

Krzysztof Lewiński Ruch– wystawa fotografii

Logo Fundusz Wyszehradzki (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close