Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza konkurs w formule Open Call do Polskiej Sieci Tańca 2022 na spektakle taneczne zrealizowane przez zawodowych artystów tańca współczesnego. Celem przeprowadzenia otwartego naboru jest wsparcie niezależnych tancerzy poprzez umożliwienie im prezentacji własnej twórczości w największych ośrodkach kultury w Polsce.

Wersja do druku

Udostępnij

Po raz kolejny rusza Polska Sieć Tańca, inicjatywa, której celem jest stworzenie warunków do prezentacji na terenie całego kraju spektakli tańca współczesnego, realizowanych zarówno przez zespoły instytucjonalne, jak i tancerzy niezależnych.

Naszym marzeniem jest, aby ta Sieć pokryła całą Polskę, przyczyniając się do popularyzacji tańca współczesnego, i, jednocześnie aby była motorem wymiany doświadczeń w samym środowisku tańca –
mówi Karol Urbański, Zastępca Dyrektora NIMiT kierujący Departamentem Tańca. – W tym roku Polska Sieć Tańca startuje w nieco zmienionej formule ze względu na to, że ze współpracy z Siecią zrezygnowali Maciej Kuźmiński i Alicja Berejowska, a trudnego zadania koordynowania działań PST w imieniu organizatora, czyli Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, podjął się Maciej Kotarba. Trzymamy kciuki!

Jak co roku w ramach Polskiej Sieci Tańca będzie można zobaczyć spektakle znajdujące się w puli, na którą składają się propozycje Rady Sieci i produkcje wybrane przez niezależną komisję w ramach organizowanego przez NIMiT konkursu w formule Open Call.

Jestem pewien, że tegoroczna oferta repertuarowa PST będzie różnorodna, że zaprezentujemy spektakle ważne i wartościowe, które spotkają się z uznaniem polskiej publiczności mówi Maciej Kotarba, koordynator Polskiej Sieci Tańca.

Trzy wybrane przez Komisję Konkursową Wieczory taneczne pojadą w 2022 roku w torunée po instytucjach partnerskich Polskiej Sieci Tańca. Wybrani z Konkursu wnioskodawcy otrzymają od Organizatora i Partnerów Sieci wynagrodzenie, nocleg, częściowe wynagrodzenie dla Menedżera Zespołu, roczną promocję nominowanych Artystów, wsparcie organizacyjne i administracyjne oraz gwarantowaną liczbę zamówień.

Powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa, złożona z przedstawiciela Rady Sieci oraz dwóch niezależnych ekspertów zewnętrznych, spośród poprawnych formalnie i nadesłanych w terminie wniosków, zarekomenduje trzy taneczne wieczory, które wejdą do repertuaru Polskiej Sieci Tańca w 2022 roku.

Proces składania wniosków polega na wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Organizatora. Termin składania wniosków upływa 13 kwietnia br. o godz. 23:59.

Niewypełnienie wymaganych w formularzu informacji, niezałączenie uzupełnionego kosztorysu bądź brak akceptacji załączonych oświadczeń spowoduje odrzucenie wniosku z przyczyn formalnych.

Wynik Open Call zostanie ogłoszony do 28 kwietnia br.

Regulamin Konkursu i formularz online oraz wzór kosztorysu dostępne są na stronach Organizatora i Polskiej Sieci Tańca: nimit.pl, pst.info.pl oraz poniżej:

Formularz zgłoszeniowy online:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDok-85f0qnnBNuWMSYTvyPeX-DSZuapNpxBeblQxeb5Ke8A/viewform?usp=pp_url

Osoby odpowiedzialne za realizację Konkursu:

Karol Urbański – Z-ca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
Maciej Kotarba – Koordynator Polskiej Sieci Tańca

Kontakt: koordynator@pst.info.pl

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, wyruszają w ramach Sieci w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Organizatorem PST jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Prowadzi takie projekty jak: Nagroda im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej, Przestrzenie Sztuki, Koryfeusz Muzyki Polskiej, PolandDances czy Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej. Zespół Instytutu codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wszystkie zadania finansowane są w ramach działalności bieżącej Instytutu z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
https://nimit.pl/

Kontakt dla mediów:
Agata Szymczak: agata.szymczak@nimit.pl, 785 310 000

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close