Wersja do druku

Udostępnij

Karnawał zwierząt Camille’a Saint-Saënsa powstał w XIX wieku. Spektakl, który tworzę pod takim samym tytułem, rodzi się współcześnie. Choć obydwa łączy tytuł, to są to dwa różne, samodzielne dzieła. W Karnawale zwierząt zabrzmią utwory Saint-Saënsa – piękne, niezwykle ilustracyjne. Interpretując każdą miniaturę, starałam się jednak nie sugerować tytułem, tylko charakterem muzyki. Dlatego z Żółwi zrobiłam Modliszki, gdyż były według mnie wdzięczniejsze do interpretacji ruchowej, do pokazania względności czasu na scenie i sposobie ujęcia tematu tempa w tańcu” – opowiada Anna Hop, autorka koncepcji spektaklu i choreografii.

Spektakl baletowy Karnawał zwierząt to druga familijna propozycja Opery Wrocławskiej w sezonie 2016/2017. Po lutowej premierze opery W krainie Czarodziejskiego fletu przyszedł czas na pozycję baletową skierowaną do widowni w każdym wieku, wprowadzającą młodych widzów w świat tańca, a także na serio traktującą tych starszych, którzy chcieliby lepiej zrozumieć tajniki sztuki baletowej. W autorskiej wizji Anny Hop oryginał Karnawału… stanowijedynie punkt wyjścia do opowieści o marzeniach, fantazji i świecie tańca. Taka idea spektaklu uzasadniaobecność narratora, który zabiera widzów w podróż po świecie snu głównej bohaterki będącą jednocześnie podróżą przez świat puent, paczek i pas de deux.

 

Na podwójną premierę Karnawału zwierząt organizatorzy zapraszają do Opery Wrocławskiej 16 maja 2017 – zaplanowano dwa spektakle, o godz. 10.00 i 13.00. Choreografię na podstawie dzieła Camille’a Saint-Saënsa stworzyła Anna Hop, młoda polska choreografka związana z Polskim Baletem Narodowym, obecnie współpracująca intensywnie z Den Norske Opera and Ballett w Oslo. Orkiestrę poprowadzi Marcin Nałęcz-Niesiołowski,dyrektor Opery Wrocławskiej. Scenografię i projekcje stworzyła Małgorzata Szabłowska, kostiumy i ilustracje – Katarzyna Rott (Silverclock). Na scenie zobaczymy tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej, a wśród nich partie solowe zatańczą m.in. Remy Lamping, Dajana Kłos, Daniel Agudo Gallardo i Łukasz Ożga.

 

Kolejne spektakle zaplanowane są w dniach 17 i 28 maja o godz. 12.00.

 

Kompozytor: Camille Saint-Saëns

Choreografia: Anna Hop

Dyrygent: Marcin Nałęcz-Niesiołowski

 

Scenografia i projekcje: Małgorzata Szabłowska

Kostiumy i wizualizacje: Katarzyna Rott

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close