Wersja do druku

Udostępnij

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do udziału w Fermentorze –pilotażowym cyklu spotkań improwizowanych, będących przestrzenią spotkań artystów różnych dziedzin sztuki: tancerzy, muzyków, aktorów, malarzy, rzeźbiarzy i artystów wizualnych, środowisko sprzyjające mieszaniu się różnych form sztuki i zakwitaniu nowych jakości. W pierwszej odsłonie 11 grudnia o godz. 19.00 na scenie spotkają się performerka i tancerka Aleksandra Bożek-Muszyńska, muzyk i kompozytor Michał Jacaszek oraz malarz i muzyk Jakub Słomkowski. Wydarzenie będzie dostępne on-line na Facebooku MIK.

Projekt powstał z inicjatywy performerki i improwizatorki Aleksandry Bożek-Muszyńskiej. Ideą, jaka mu przyświeca, jest spotkanie i wspólne improwizowanie w celu wzbogacenia i rozwijania własnego warsztatu oraz poznania artystów z innych dziedzin, działających w obszarze improwizacji Naczyniem do fermentacji będzie przestrzeń Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz struktura spotkania. Natomiast składnikami będą działania artystów, działających w formule „tu i teraz”. Podczas pierwszego spotkania trójka artystów będzie miała okazję najpierw się delikatnie rozgrzać, podczas tzw. warm up solo, a następnie spotkać i wspólnie „pofermentować” na scenie.

O artystach pierwszej osłony:

Aleksandra Bożek-Muszyńska

Performerka, choreografka, tancerka, trenerka biznesu, filolożka. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w latach 2015-2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Absolwentka drugiej edycji rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum organizowanego przez warszawskie Centrum w Ruchu. Od 2007 związana z warszawskim teatrem Mufmi Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorką do spraw artystycznych, instruktorką i choreografką. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. „The Best Solo 2014 „za solo I know №Thing na międzynarodowym festiwalu Solo&Duo w Budapeszcie) i tanecznych.

Michał Jacaszek

Kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Współpracuje z artystami wizualnymi i wideo, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Autor muzyki do filmu, teatru, słuchowisk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, m.in. International Documentary Association Award, Los Angeles USA – Najlepsza Oryginalna Muzyka, The Rolex Mentor and Protégé Arts Initiative – nominacja Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja 2018 (wraz z Vocal Varshe), Giffoni Valle Piana IT (Sala samobójców) – Najlepsza Oryginalna Muzyka.

Jakub Słomkowski

Malarz, rysownik, muzyk, twórca instalacji. Absolwent Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2004-2005 studiował na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Jego prace oscylują między abstrakcją a symbolizmem. Uczestniczył w licznych wystawach i festiwalach sztuki, m.in. Letni Nieletni w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, Samsung Art Master – wystawie pokonkursowej w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie, Przypływ – wystawie młodej polskiej sztuki współczesnej w ramach Wrocław ESK 2016, Weltschmerz – wystawie konkursowej Triennale Rysunku we Wrocławiu, Polish Art Now w Saatchi Gallery w Londynie. Przełomowym momentem w karierze artysty była indywidualna wystawa w kunsthallekleinbasel w 2019 roku, która zapoczątkowała współpracę z kuratorką Jasmin Glaab. W Warszawie Słomkowski współpracuje z Galerią Piękna. Jako muzyk od 2010 roku komponuje muzykę do spektakli Izy Szostak. Jest także twórcą zespołu muzycznego Andy Why oraz Sicarios Unidos.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close