Warszawa / Centralna Scena Tańca: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Piotr Skalski „Goździk w pustej muszli”

Zdjęcie: Warszawa / Centralna Scena Tańca: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Piotr Skalski „Goździk w pustej muszli”

Aleksandra Bożek-Muszyńska, Piotr Skalski „Goździk w pustej muszli”. Fotografia: A. Hordziej

Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie zaprasza na spektakl Goździk w pustej muszli Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Piotra Skalskiego, drugi wieczór w ramach Centralnej Sceny Tańca i bloku programowego Taniec, dialog, człowiek, kultura.

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy o bloku programowym Taniec, dialog, człowiek, kultura:

Blok programowy Taniec, dialog, człowiek, kultura definiuje taniec jako narzędzie komunikacji, przekazujące treści i idee, docierające do różnych poziomów wrażliwości widza. W ramach tego bloku pokażemy spektakle twórców młodego i starszego pokolenia, zespoły oraz duety, przedstawienia wykorzystujące różnorodne techniki ruchu: taniec współczesny, teatr fizyczny oraz sztuki pokrewne. Mamy nadzieję, że ta różnorodność pozwoli publiczności budować i wzbogacać własny alfabet sztuki tańca. 30 marca 2023 roku oddajemy scenę Mazowieckiego Instytutu Kultury duetowi Aleksandrze Bożek-Muszyńskiej oraz Piotrowi Skalskiemu.

O spektaklu Goździk w pustej muszli:

Wychodząc od impresji na temat rzeźby Pocałunek rumuńskiego twórcy Constantina Brâncuşi, artyści przyglądają się tematowi długoletnich związków miłosnych. Co dzieje się po zakończeniu pierwszego, idyllicznego, fizycznie intensywnego, sklejającego, ale też przekraczającego etapu miłości romantycznej? Czy po jej obumarciu ewoluuje w relację dojrzalszą, intymniejszą, głęboko emocjonalną, w której dwie osoby mogą być jednocześnie blisko i daleko od siebie? W spektaklu twórcy przyglądają się miłości, która następuje po tej wynoszonej na piedestał. Poszukują początku końca i końca jej początku.

Przedstawienie zostało wyróżnione w kategorii „Najlepszy spektakl taneczny” w sezonie 2021/22 na łamach miesięcznika „Teatr”.

Realizatorzy:

Koncepcja: Aleksandra Bożek-Muszyńska
Choreografia, kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Piotr Skalski
Muzyka: Marcin Janus
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Producent: Krakowski Teatr Tańca

Szczególne podziękowania twórców dla Hanny Bylki-Kaneckiej za ogromne wsparcie.

Spektakl powstał w ramach projektu rezydencyjnego Krakowskiego Teatru Tańca Rollercoaster. Młodzi kreatorzy wrażeń, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Czas trwania: 60 minut

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja IV; Dział: CST-SCENA
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa

Więcej informacji: link
Wydarzenie na Facebooku: link

***

Zwiastun spektaklu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close