Ludzie tańca

Aleksandra Bożek-Muszyńska

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagog
Zdjęcie: Aleksandra Bożek-Muszyńska

Aleksandra Bożek-Muszyńska "Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokastynacji", fot. K. Chmura-Cegiełkowska

Wersja do druku

Udostępnij

Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing, organizowanego przez Movement Research w Nowym Jorku, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorką do spraw artystycznych i instruktorką. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. „The Best Solo 2014” za solo I know №Thing na międzynarodowym festiwalu SzólóDuó w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Jako freelancerka współpracowała m.in. z: Rebecką Lazier (There Might Be Others), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim (Bataille i świt nowych dni), czy Yoshiko Chumą (Dead end – Ponderosa).

Aleksandra Bożek-Muszyńska "Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokastynacji", fot. K. Chmura-Cegiełkowska
Anna Godowska, Sławomir Krawczyński „Bataille i świt nowych dni”. Fot. Maciej Zakrzewski
„Before it Made us Wild”. Fot. Kasia Bąba
„I know №Thing”. Fot. M. Strzelczyk
„Double Trouble”. Fot. M. Rosman
Fot. Sebastian Góra

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close