Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 06”: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Magdalena Przybysz, Iwona Wojnicka – warsztaty

Zdjęcie: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 06”: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Magdalena Przybysz, Iwona Wojnicka – warsztaty

Na zdjęciu: Aleksandra Bożek-Muszyńska. Fot. Centrum Amarant w Poznaniu.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VI odsłony programu EKSPRESJE, realizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, organizatorzy zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach tanecznych. Zajęcia poprowadzą Aleksandra Bożek-Muszyńska (Radość w ruchu),  Magdalena Przybysz (Kill Your Honey) i Iwona Wojnicka (Chóry ruchowe).

Wstęp na warsztaty jest wolny, obowiązują zapisy przez stronę internetową: http://centrumsztukitanca.org

O warsztatach:

 

Radość w ruchu Prowadzenie: Aleksandra Bożek-Muszyńska godz. 10.00-11.30

Do udziału w warsztacie zaproszone sąwarsztaty osoby, które chcą bardziej poznać swoje ciało, swój indywidualny ruch i doświadczyć radości, która uwalnia się podczas poruszania. W centrum zainteresowania uczestnicy postawia ciało. Wsłuchają się w jego wewnętrzny rytm, spróbują różnych sposobów poruszania się i uwolnią radość, która w nim drzemie. Podczas warsztatów nie będą uczyli się kroków, ale skupią na ruchu indywidualnym każdego uczestnika. Warsztaty są skierowane do wszystkich osób, niezależnie od wieku i doświadczenia.

Metodą pracy będzie tzw. improwizacja zadaniowa. Proponowane ćwiczenia będą zarówno angażujące fizycznie, jak i pobudzające wyobraźnię i kreatywność uczestników.  Organizatorzy proszą o zabranie na zajęcia wygodnego, nie krępującego ruchów stroju oraz wody.

KILL YOUR HONEY (warsztaty tańca współczesnego dla tancerzy)

Prowadzenie: Magdalena Przybysz

godz. 11.30-13.00

 

To, co nieuświadomione u tancerza staje się najbardziej widoczne dla widza. Dlatego podczas warsztatów przyjrzymy się czyli

„swojaczkom”, nawykom ruchowym charakterystycznym w Twoim tańcu.

Co najczęściej powtarzasz?

W jaki ruch uciekasz kiedy nie wiesz co zrobić?

Kiedy styl staje się manierą?

Czy przywiązujesz się do stałych i sprawdzonych rozwiązań?

W jaki sposób złamać swoje schematy?

Co zrobić, żeby po wyjściu ze strefy komfortu nie wpadać od razu w obszar paniki?

I wreszcie… czy jesteś gotowy/a, żeby zabić swój ukochany fragment gry, żeby odkryć coś nowego?

Chóry ruchowe

Prowadzenie: Iwona Wojnicka

godz. 13.00-14.30

 

Chóry ruchowe to radosne struktury o wyjątkowym znaczeniu opracowane przez Rudolfa Labana. Opierają się one na założeniu, że wspólny taniec i możliwość dzielenia się ruchem, odpowiadają na potrzeby integracji z grupą, przy jednoczesnym poczuciu wartości każdego z uczestników. W języku greckim choros oznacza zespół tancerzy i jest wspólnym, ale świadomym tworzeniem choreograficznej całości, którego intencję dzielą wszyscy uczestniczy. Celem chóru jest przede wszystkim radość wynikająca ze wspólnego tworzenia tańca i przyjemności płynącej z ekspresji Ruchu. Podczas warsztatów uczestnicy będą uczyć się choreografii Global Water Dances.

Więcej o spektaklach i warsztatach:

http://centrumsztukitanca.org,

http://facebook.com/cstwarszawa

***

Od września do grudnia 2016 w Mazowieckim Instytucie Kultury gości Centrum Sztuki Tańca z programem EKSPRESJE. W ramach tego projektu odbywają się spektakle, warsztaty, wystawy i debaty poświęcone tańcowi.  EKSPRESJE to regularna prezentacja i promocja warszawskich artystów związanych z tańcem – profesjonalnych  i rozpoznawalnych już twórców z dorobkiem oraz tancerzy i choreografów rozpoczynających karierę.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to projekt pilotażowy, mający na celu budowanie stałego miejsca związanego z tańcem współczesnym i sztukami pokrewnymi. Ogólna wizja projektu została wypracowana przez Komisję Dialogu Społecznego ds. Tańca, a oferentami zostały trzy wytypowane organizacje reprezentujące środowisko, które odpowiadać będą za realizację powierzonego zadania: Fundacja ART_committed, Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA”.

Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Organizatorem EKSPRESJI jest Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupiające organizacje taneczne NGO.

Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Centrum Sztuki Tańca logo (miniaturka)MIK logo (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close