Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Zofia Tomczyk „3×20”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Zofia Tomczyk „3×20”

Aleksandra Bożek-Muszyńska, Zofia Tomczyk "3x20", fot. M. Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów trzecich urodzin Centrum Sztuki Tańca w Warszawie  oraz z okazji oficjalnego otwarcia konferencji CST 2019 Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku CST zaprasza na premierę spektaklu 3×20 Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Zofii Tomczyk.

3×20 to spotkanie improwizowane artystów różnych dziedzin sztuki z aktywnym udziałem publiczności. Inicjatorkami projektu są warszawska tancerka i performerka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz poznańska tancerka i performerka Zofia Tomczyk. Spektakl jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytania, w jaki sposób włączyć widza w aktywne działanie oraz jak wykreować przestrzeń do tego, by mógł otworzyć się na nowe doświadczenie i przejść ze strefy obserwacji w strefę partycypacji? Jest również zaproszeniem do stworzenia wspólnego, niepowtarzalnego obrazu, ponieważ każdy uczestnik wydarzenia wnosi do niego własne, osobiste doświadczenia.

Koncepcja: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Zofia Tomczyk

Kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Józef Buchnajzer, Natalia Oniśk, Anna Piotrowska, Joanna Halszka Sokołowska, Maria Stokłosa, Zofia Tomczyk

czas trwania: 60 min

Bilety: 20 zł (dla uczestników konferencji CST wstęp wolny)

Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Od 2007 roku związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorką do spraw artystycznych i instruktorką. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo I know №Thing na międzynarodowym festiwalu Solo Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Jako freelancerka współpracowała m.in. z: Rebeccą Lazier (There Might Be Others), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim (Bataille i świt nowych dni), czy Yoshiko Chumą (Dead end – Ponderosa). Na co dzień nieustannie szuka sposobności do improwizacji.

Zofia Tomczyk – tancerka, choreografka, performerka. Pochodzi z Poznania, obecnie mieszka na Islandii. Studentka studiów magisterskich Master in Performing Arts na Iceland University of Arts w Reykjaviku. Absolwentka Kompozycji i Technik Tańca Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (2015). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016, 2017 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (Stary Browar Nowy Taniec) w Poznaiu oraz programu Młoda Polska 2019 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracowała m.in. z takimi artystami jak: Anna Godowska, Sławek Krawczyński, Janusz Orlik, Joanna Leśnierowska, Mikołaj Mikołajczyk, Jan Komasa, Paweł Grala, Dalija Aćin Thelander. Współzałożycielka Fundacji Kinestrefa w Poznaniu oraz kolektywu Ambient Sundays w Reykjaviku. Wraz z przyjacielem, Józefem Buchnajzerem tworzą muzykę w ramach działalności wydawnictwa muzycznego Ciche Nagrania.

***

Spektakl prezentowany w ramach konferencji CST 2019 Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku.

 

Trzydniowa ogólnopolska konferencja naukowa Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku to okazja do spotkania się w jednym miejscu badaczy tańca, krytyków, producentów czy artystów, którzy wspólnie dokonają podsumowania, dotyczącego rozwoju tańca i choreografii w Warszawie od początku XX wieku aż do czasów współczesnych. Na konferencję składają się trzy części: naukowa, praktyczna i artystyczna.

Kuratorki:

 

mgr Marta Seredyńska

Kuratorka Konferencji CST 2019: część naukowa

mgr Paulina Święcańska

Kuratorka Konferencji CST 2019: część praktyczna

mgr Agata Życzkowska

Kuratorka Konferencji CST 2019: część artystyczna

***

Współpraca w ramach projektu CST: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Liwia Bargieł, Tomasz Bazan, Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:15

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close