Warszawa/Portrety choreograficzne: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dziki Bożek & Double Trouble”

Zdjęcie: Warszawa/Portrety choreograficzne: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dziki Bożek & Double Trouble”

Aleksandra Bożek-Muszyńska. Fot. W. Treszczyńska

Wersja do druku

Udostępnij

Aleksandra Bożek-Muszyńska zaprasza na autorski performans Dziki Bożek & Double Trouble, w którym wystąpi razem z bratem Marcinem Bożkiem, muzykiem-improwizatorem.

Od choreografki:

Czy chcieliście kiedyś zrobić coś od początku do końca po swojemu…? Ja też! I taki właśnie będzie ten wieczór!

Dziki Bożek – to frymuśny* projekt solowy, będący zbiorem działań i obrazów, które mnie osobiście poruszają, inspirują lub po prostu zawsze miałam ochotę je przetworzyć na scenie.

Double Trouble

to duet muzyczno-ruchowy, w skład którego wchodzi ambrozyjski** basista-improwizator i jednocześnie mój brat Marcin Bożek oraz performerka i tancerka, czyli ja. Duet powstał w 2015 roku i jego celem jest (i od zawsze była) swobodna improwizacja. Wspólnie improwizowaliśmy m. in. na festiwalu Art Of Improvisation we Wrocławiu, czy w Galerii Pionovej w Gdańsku. W Warszawie w takim składzie będziemy grać po raz pierwszy!

Zapraszam wszystkich, którzy chcą ten czwartkowy wieczór spędzić ze mną/przy mnie/obok mnie lub naprzeciwko mnie!

Wasz – Dziki Bożek

* synonim od: wymyślny, fikuśny, fantazyjny.

** synonim od: cudny, oszałamiający, fantastyczny.

Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Była stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca 2015, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim teatrem „mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorką do spraw artystycznych i instruktorką. Zdobyła wiele nagród w konkursach choreograficznych (m. in. „The Best Solo 2014” za solo I know №Thing na międzynarodowym festiwalu Solo & Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wiedniu. Jako freelancerka współpracowała m.in. z: Rebeccą Lazier (There Might Be Others), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim (Bataille i świt nowych dni), Yoshiko Chumą (pi 3.14…Dead end Ponderosa), fundacją Appendix (Before It Made Us Wild) i fundacją Strefa Wolnosłowa (Narysowałam więcej, niż tu widać). W pracy artystycznej fascynuje ją zarówno to, co werbalne, jak i niewerbalne.

 

Marcin Bożek – muzyk, improwizator, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003). Jest laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. W latach 2005-2015 był etatowym basistą Teatru Muzycznego w Gdyni. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improwizowanej. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo.

Strona artysty: www.marcinbozek.pl

Bilety: 15 zł.

https://bilety.mik.waw.pl/event/sector/id/98508

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close