Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Joanna Chitruszko, Monika Kiwak, Anna Piotrowska, Ilona Trybuła „3×20”

Zdjęcie: Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Joanna Chitruszko, Monika Kiwak, Anna Piotrowska, Ilona Trybuła „3×20”

Aleksandra Bożek-Muszyńska, Joanna Chitruszko, Monika Kiwak, Anna Piotrowska, Ilona Trybuła „3x20”. Fot. Marta Ankiersztejn

W ramach 19. Festiwalu Tańca Współczesnego „Kalejdoskop” odbędzie się spotkanie improwizowane 3×20 według koncepcji Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Zofii Tomczyk, w wykonaniu Aleksandry Bożek-Muszyńskiej, Joanny Chitruszko, Moniki Kiwak, Anny Piotrowskiej i Ilony Trybuły. Uwaga! Podczas spektaklu dochodzi do bezpośredniego kontaktu artystów z publicznością.

Wersja do druku

Udostępnij

3×20 to spotkanie improwizowane artystów różnych dziedzin sztuki z aktywnym udziałem publiczności. Spektakl jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytania, w jaki sposób włączyć widza w aktywne działanie oraz jak wykreować przestrzeń do tego, by mógł swobodnie przejść od obserwacji do partycypacji?

Koncept: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Zofia Tomczyk
Kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Joanna Chitruszko, Monika Kiwak, Anna Piotrowska, Ilona Trybuła

Czas trwania spektaklu: 60 min

Aleksandra Bożek-Muszyńska – performerka, choreografka, trenerka biznesu i filolożka. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w SNDO w Amsterdamie, beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Od 2007 roku związana z warszawskim teatrem „mufmi” Anny Piotrowskiej. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe.

Joanna Chitruszko – pedagog, tancerka, performerka, producentka, kuratorka, instruktor tańca współczesnego, animatorka kultury. Od 1995 roku tancerka wielu nagradzanych projektów i spektakli Teatru Tańca Projekt w Białymstoku, w latach 2000-2003 tancerka Teatru Tańca Alter w Kaliszu. Członek zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Od 2008 roku Dyrektor Festiwalu Kalejdoskop. Kurator Sceny Tańca Studio w Warszawie organizowanej przez NIMiT oraz Teatr Studio (2018, 2019). Pomysłodawczyni projektu „Zanurzeni”, realizowanego w ramach Przestrzeni Sztuki Białystok  w 2021 roku.

Monika Kiwak – choreografka, pedagog, improwizatorka w spektaklach dla rodzin oraz dla dorosłej publiczności. Korzysta z praktyk nowej choreografii i podejścia Body-Mind Centering©.

Anna Piotrowska – doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca – eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995). Od 1996 roku stworzyła 120 autorskich choreografii i przedstawień. Obecnie dyrektorka Teatru ROZBARK i prodziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Ilona Trybuła – tancerka, improwizatorka, choreograf, wykładowca akademicki, absolwentka gdańskiej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie. Pracowała na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym, w Szkole Aktorskiej Machulskich, Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu AST Kraków, obecnie w Zakładzie Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia z treningu fizycznego, świadomości ciała oraz improwizacji. Improwizacja jest osią działań, na polu  badań, edukacji, twórczości, prezentacji, animacji, upowszechniania. Autorka ponad 30 spektakli improwizowanych.

Więcej informacji: www.festiwal-kalejdoskop.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Białystok: SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close