Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018: Kolektyw artystyczny Holobiont „_on_line_”

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018: Kolektyw artystyczny Holobiont „_on_line_”

fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018 Kolektyw artystyczny Holobiont zaprasza rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 8 lat na spektakl _on_line_.

O spektaklu:

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi I w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu? _on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, a w szczególności linii, które wraz z performerami uczestnicy będą tworzyć poprzez własny taniec. Powstałe wielkoformatowe prace będą ulegały transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi a opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

Autorkami wydarzenia są Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka – artystki kolektywu Holobiont, specjalizującego się w interaktywnych międzypokoleniowych projektach tanecznych (znanych poznańskiej publiczności najnajowej ze spektakli DOoKOŁA i Księżycowo).

https://www.facebook.com/holobiontcollective/

Produkcja spektaklu połączona jest z serią odbywających się od września warsztatów dotyczących śladów ruchu i możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Poznań.

Od organizatorów:

Uwaga! Pastele, których będziemy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na przebranie – najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów. W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów.

Pomysł: Aleksandra Bożek-Muszyńska

Choreografia: kolektyw Holobiont – Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Byłka-Kanecka

Kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dana Chmielewska, Paweł Grala

Muzyka/collage: Józef Buchnajzer

Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

Konsultacja swiateł: Joanna Leśnierowska

Oprawa graficzna: Michał Łuczak

Zdjecie promocyjne: Jakub Wittchen

Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Partner: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka

Podziękowania: Arno Sternowi za książkę Odkrywanie śladu, kolektywowi Segni Mossi za dzielenie się swoją twórczą praktyką pracy z dziećmi oraz wszystkim uczestnikom warsztatów Ruchome ślady za aktywny udział

Bilety w cenie 20zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close