Kraków: „Digital Garden” – laboratorium medialno-ruchowe

Zdjęcie: Kraków: „Digital Garden” – laboratorium medialno-ruchowe

Fot. Mateusz Malinowski

Wersja do druku

Udostępnij

Digital Garden to pierwszy projekt laboratorium medialno-ruchowego, które powstało z inicjatywy ekipy multimedialnej Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Wraz z kompozytorem i zaprzyjaźnionymi tancerzami specjaliści od multimediów, dźwięku i światła poszukują nowej formy widowiska. Digital Garden ma ukazać relacje świata technologii i tańca w kontekście gromadzenia danych i ponownego ich użycia, tworząc przez to unikalne rozwiązania sceniczne.

Świat jest zalewany niespotykaną wcześniej ilością danych, a ich liczba gwałtownie rośnie. W dziedzinach, które jako pierwsze w XXI wieku zmierzyły się z olbrzymią ilością danych pojawił się termin big data. Koncepcja ta przenosi się obecnie na wszelkie obszary ludzkiej działalności, także na język ruchu, który wzbogacany jest nieustannie o nowe informacje; techniki taneczne ewoluują. Rośnie liczba spektakli, pokazów i samych kodów ruchowych. Te z kolei zaczynają podlegać coraz większemu przetworzeniu, są gromadzone, przetwarzane i wykorzystywane na różnych płaszczyznach. Co, jeśli temu działaniu ruchowemu towarzyszyć będą multimedia?

Koncept: Grzegorz Kaliszuk, Marcin Janus
Muzyka: Marcin Janus
Akustyk: Grzegorz Fijałkowski
Multimedia: Grzegorz Kaliszuk, Wojciech Miler
Scenografia: Grzegorz Kaliszuk, Wojciech Miler, Filip Marszałek
Światło: Filip Marszałek
Choreografia i taniec: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Barbara Bujakowska, Monika Kiwak, Piotr Skalski

Wstęp wolny!

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close