Poznań: Andrew Morrish „Improwizacja solowa” – pocoachingowy pokaz otwarty polskich tancerzy

Zdjęcie: Poznań: Andrew Morrish „Improwizacja solowa” – pocoachingowy pokaz otwarty polskich tancerzy

Na zdjęciu: Andrew Morrish. Fot. materiały ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec zaprasza na pokaz otwarty po sesji coachingowej Andrew Morrisha Improwizacja solowa w pokazie otwartym wezmą udział polscy tancerze, którzy na przełomie czerwca i lipca doskonalili swoje improwizacyjne umiejętności pod okiem tego artysty. W nauczaniu improwizacji Andrew Morrish stosuje metodę „umiejętności i ducha”:

„Zaangażujemy się w umiejętności angażowania się, które są niezbędne w procesie odkrywania treści w oddechu, głosie, ruchu i wyobraźni, a następnie wzmocnimy te umiejętności za pomocą ducha komunikacji potrzebnego do zaangażowania widzów.
Rozpoczniemy od pracy nad ruchem, a następnie dodamy głos, oddech i wyobraźnię.
Będziemy stale zajmować się duchem komunikacji jako motywacją w dokonywaniu wyborów”.

Dzięki temu procesowi uczestnicy rozwiną umiejętności generowania i kształtowania treści, pracując jednocześnie pomiędzy trybem fizycznym a głosowym. Rozwiną również szczególną formę informacji zwrotnej, która będzie dla nas wsparciem podczas występu. Połączone ze sobą, elementy te stworzą wywołującą refleksję praktykę, którą Andrew uważa za konieczną w rozwijaniu spójności improwizacji solowych. Uczestnicy będą zachęcani do bycia własnymi recenzentami podczas występu, wykorzystując umiejętności przenoszenia uwagi, rozwijania struktur i utrzymywania jasności.

 

Improwizować będą: Aleksandra Bożek Muszyńska, Wojciech Grudziński, Ilona Gumowska, Monika Kiwak, Dorota Michalak, Katarzyna Sitarz.

WSTĘP WOLNY.

Andrew Morrish jest niezależnym performerem, badaczem i nauczycielem improwizacji dzielącym swój czas między Europę a Australię. Swoją pracę z improwizacją rozpoczął w 1982 roku w „Theatre of the Ordinary” Ala Wundera w Melbourne. W 1987 roku stworzył z innym założycielem tego teatru, Peterem Trotmanem, duet „Trotman and Morrish”, który realizował niezwykłe improwizacje na scenach Australii i Stanów Zjednoczonych do 1999 roku, kiedy to Morrish przeniósł się do Sydney i skupił na rozwijaniu improwizacji solowej. Obecnie występuje i uczy improwizacji oraz podejmuje liczne współprace w Australii i Europie. W 2014 oku. prowadził zajęcia i występował w Australii (Melbourne, Perth i Sydney), we Francji (Paryż, Ladornac i Royaumont), w Szwajcarii (Zurych), w Niemczech (Berlin, Kolonia i Lipsk) i w Wielkiej Brytanii (Huddersfield, Londyn i Bristol), a także w Finlandii (Tampere), Norwegii (Oslo) i Polsce (Poznań) oraz w Estonii (Viljandi), Szwecji (Sztokholm) i Chorwacji (Hvar).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close