Warszawa/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji”

Fot. Pagal Creative

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cotygodniowych niedzielnych prezentacji Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na spektakl Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji Aleksandry Bożek-Muszyńskiej.

„… Drogi widzu,

zamknij oczy,

niech pytanie to wyskoczy

w Twojej głowie,

Daj czas sobie na odpowiedź …”

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: na co przyjdzie jeszcze czas? Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony w grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych, była estetyka kampu, zwłaszcza jego aspekt wizualny i swoista naiwność.

Ogromne podziękowania dla wszystkich kobiet, które zgodziły się wziąć udział w ankiecie oraz dla Anny Czyżykiewicz, Hanny Bylki-Kaneckiej, Jakuba Pałysa, Alexa Bradshawe’a i Anny Bojary.

Koncepcja, choreografia i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska

Muzyka: na żywo Jakub Pałys, collage

Reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński

Kostium: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Anna Czyżykiewic

Koncepcja kuratorska: Edyta Kozak, Anikó Rácz

Premiera: 3 października 2017, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Festiwal Ciało/Umysł

Spektakl powstał w ramach projektu Exchange: Change Time and Dance

Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Filadelfii, Nowym Jorku, Warszawie i Wiedniu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Od 2007 roku związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorką do spraw artystycznych i instruktorką. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem jest tworzenie interdyscyplinarnych projektów wielopokoleniowych. Na co dzień nieustannie szuka okazji do improwizacji.

Bilety: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/taneczne-niedziele-centrum-teatru-i-tanca-w-warszawie-dzien-w-ktorym-v-dala-mi-do-myslenia-albo-jak-pozbylam-sie-prokrastynacji,13118?eventId=180543

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/193533228418120/

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie_logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. Belwederska 20/22

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close