Warszawa: Wieczór „mufmi + goście” – spektakl teatru tańca

Zdjęcie: Warszawa: Wieczór „mufmi + goście” – spektakl teatru tańca

Fot. Daniel Mofina.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach wieczoru mufmi + goście Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na spotkanie z improwizacją ruchowo-dźwiękową w formule 3×20.

mufmi to autorski teatr Anny Piotrowskiej, który istnieje w Warszawie od ponad 20 lat. Obecnie funkcję jego koordynatora ds. artystycznych pełni wieloletnia tancerka teatru  – Aleksandra Bożek-Muszyńska, która jest również instruktorką i choreografką mufmi.

mufmi to rodzaj działań twórczych i marka, wypracowana przez Annę Piotrowską w obrębie tańca współczesnego i teatru tańca. W pracy twórczej Piotrowskiej ważne jest otwarcie na kreację i proces. Specyficzny język, który artystka odkrywa i którego używa, buduje twór artystyczny zwany mufmi. Jest to język, który czerpie z tańca, teatru, gestu, absurdu i abstrakcji.

3×20 to formuła spotkań improwizowanych z aktywnym udziałem widowni, która powstała  z inicjatywy poznańskiej tancerki i performerki Zofii Tomczyk oraz warszawskiej tancerki i performerki Aleksandry Bożek-Muszyńskiej. Publiczność, jeśli ma ochotę, może brać aktywny udział w działaniach perfomerów i muzyków, stając się częścią performansu. Nie jest to jednak konieczne! Równie dobrze, można po prostu przyjść i pozostać obserwatorem działań. Swoją decyzję można również zaimprowizować w trakcie.

Czas trwania: 60 minut (3×20 minut)

Koncepcja: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Zofia Tomczyk

Konsultacja: Krystyna Lama Szydłowska

SKŁAD

Mufmi:
Aleksandra Bożek-Muszyńska
Dorota Dunder
Ilona Przeciszewska-Zamojska
Agata Smolich
Aleksandra Wierzbicka

Goście:
Iwo Borkowicz (dźwięk)

Jakub Dykiert (dźwięk)
Natalia Oniśk
Katarzyna Stefanowicz
Zofia Tomczyk

Koordynator: Magdalena Chabros (MIK), m.chabros@mik.waw.pl tel. 22 586 42 04

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close