Sopot: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dziki Bożek & Double Trouble”

Zdjęcie: Sopot: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dziki Bożek & Double Trouble”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Dziki Bożek – to frymuśny* projekt solowy Aleksandry Bożek-Muszyńskiej, będący zbiorem działań i obrazów, które ją osobiście poruszają i inspirują. Wychodząc od osobistych historii i doświadczeń, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru i dystansem, porusza tematy uniwersalne i poszukuje własnej tożsamości.

Double Trouble to duet muzyczno-ruchowy, w skład którego wchodzi ambrozyjski** basista-improwizator Marcin Bożek oraz performerka i tancerka Aleksandra Bożek-Muszyńska. Duet powstał w 2015 roku i jego celem jest (i od zawsze była) swobodna improwizacja. Wspólnie duet improwizował m. in. na festiwalu Art Of Improvisation we Wrocławiu, w Galerii Pionovej w Gdańsku i w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą ten niedzielny wieczór spędzić z nami/przy nas/obok nas lub naprzeciwko nas!

Dziki Bożek

Koncepcja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska
Muzyka: collage
Czas trwania: 25 minut
Premiera: 9 lutego 2017, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa

Double Trouble

Koncepcja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Marcin Bożek
Czas trwania: ok. 30 minut

* synonim od: wymyślny, fikuśny, fantazyjny
** synonim od: cudny, oszałamiający, fantastyczny

Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Była stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca 2015, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim teatrem „mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorką do spraw artystycznych i instruktorką. Zdobyła wiele nagród w konkursach choreograficznych (m.in. „The Best Solo 2014” za solo I know №Thing na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wiedniu. Jako freelancer współpracowała m.in. z: Rebeccą Lazier (There Might Be Others), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim (Bataille i świt nowych dni), Yoshiko Chumą (pi 3.14…Dead end Ponderosa), fundacją Appendix (Before It Made Us Wild) i fundacją Strefa Wolnosłowa (Narysowałam więcej, niż tu widać). W pracy artystycznej fascynuje ją zarówno to, co werbalne, jak i niewerbalne.

 

Marcin Bożek – muzyk, improwizator, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003). Jest laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. W latach 2005-2015 był etatowym basistą Teatru Muzycznego w Gdyni. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo.

Strona artysty: www.marcinbozek.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Sopot: Teatr Boto, Bohaterów Monte Cassino 54B.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close