Kraków/Rollercoaster. Kolekcjonerzy Wrażeń 2021: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Goździk w pustej muszli”

Zdjęcie: Kraków/Rollercoaster. Kolekcjonerzy Wrażeń 2021: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Goździk w pustej muszli”

"Goździk w pustej muszli". Fot. Tomasz Ćwiertnia

Idea pracy nad spektaklem zrodziła się w 2019 roku podczas wizyty w Muzeum Sztuki w Filadelfii i zetknięcia na żywo z rzeźbą Pocałunek rumuńskiego artysty Constantina Brâncuşi.

Wersja do druku

Udostępnij

Constantin w swojej twórczości dążył do osiągnięcia maksimum znaczenia przy użyciu minimum środków. Rzeźba oddaje stan pierwszego etapu zakochania, w której bliskość fizyczna jest bardzo duża, co nie zawsze idzie w parze z głęboką relacją emocjonalną. Pierwszy etap miłości romantycznej ma w swojej naturze wiele przekroczeń, a jednocześnie musi się zadziać, żeby móc następnie obumrzeć, ewoluować i przeradzać się w coś dojrzalszego i intymniejszego. W spektaklu twórcy przyglądają się miłości, która następuję po tej wynoszonej na piedestał, gloryfikowanej w sztuce, miłości romantycznej. Poszukują początku końca i końca jej początku. Bliskości w odległości. Patrzą na siebie jak organizm na organizm. Co powiedziałyby o Tobie moje płuca? Jak widzi Cię moja wątroba? Co twierdzą jelita?

Koncepcja: Aleksandra Bożek-Muszyńska
Choreografia, kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Piotr Skalski
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Muzyka: Marcin Janus
Konsultacja kostiumograficzna: Tomasz Armada
Producent: Krakowski Teatr Tańca

Szczególne podziękowania dla Hanny Bylki-Kaneckiej za ogromne wsparcie.

Spektakl powstał w ramach projektu rezydencyjnego Krakowskiego Teatru Tańca Rollercoaster. Młodzi kreatorzy wrażeń, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Więcej o programie Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń: https://www.cricoteka.pl/pl/rollercoaster-kolekcjonerzy-wrazen-mlodzi-kreatorzy-wrazen/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA: ul. Nadwiślańska 2-4

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close