Warszawa: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Im bardziej, tym niemniej, czyli improwizacja jako jedna z form spędzania wolnego czasu” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Im bardziej, tym niemniej, czyli improwizacja jako jedna z form spędzania wolnego czasu” – warsztaty

fot. Magda Jędra

Wersja do druku

Udostępnij

W cztery kolejne poniedziałki lutego Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, performerka i choreografka – zaprasza na cykl spotkań poświęconych improwizacji ruchowej i słownej (bo w końcu dźwięk też powstaje w wyniku ruchu).

Prowadząca o warsztatach:

W trakcie warsztatu Im bardziej… na pewno:

– będziemy poruszać się do muzyki i nie do muzyki;

– będziemy płynnie przechodzić od wysiłku fizycznego do mentalnego i z powrotem;

– wykonamy co najmniej kilka ćwiczeń, które uruchomią nasze ciało i wyobraźnię, np.: wybierzemy jeden język, którego nikt w grupie nie zna i będziemy go używać, jakbyśmy znali;

– poświęcimy czas na doświadczanie i obserwowanie.

Warsztat adresowany jest do osób:

– które są ciekawe różnych form pracy z ciałem i wyobraźnią;

– którym improwizacja sprawia przyjemność i nie przeszkadza im, że ktoś je w trakcie obserwuje;

– mających chęć spędzić 8 godzin w grupie skupionej na wspólnym zadaniu, które każdy może interpretować po swojemu.

Zapał i otwarta głowa mile widziane.

Zapisy do 30 stycznia (przyjmowane na adres: imbardziej@gmail.com). Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

(Planowana jest grupa minimalnie 6 a maksymalnie 12 osób. W pierwszej kolejności do zapisu organizatorzy zapraszają osoby, które wezmą udział w całym cyklu zajęć). Zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować na adres: imbardziej@gmail.com. Każda osoba, która zostanie zapisana na warsztat, otrzyma odpowiedź zwrotną potwierdzającą udział.

Koszt zajęć: 

4 spotkania po 2 godz.: 300 zł

Pojedyncze spotkanie: 80 zł

Wydarzenie: FB

O prowadzącej: 

Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów, a także tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Jej prace były prezentowane m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Filadelfii, Nowym Jorku, Warszawie i Wiedniu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Od roku 2007 związana z warszawskim Teatrem Mufmi Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, który realizuje interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Na co dzień nieustannie szuka okazji do improwizacji.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Stół Powszechny w Teatrze Powszechnym, ul. Jana Zamoyskiego 20, sala warsztatowa

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close