Warszawa: Kolektyw Holobiont „Mój ogon i ja”

Zdjęcie: Warszawa: Kolektyw Holobiont „Mój ogon i ja”

„Mój ogon i ja" reż. Kolektyw Holobiont, fot. materiały promocyjne organizatora

Kolektyw Holobiont zaprasza do Teatru Ochoty na taneczny spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 3–6 lat, Mój ogon i ja.

Wersja do druku

Udostępnij

Dawno dawno pre przed
z mezodermy kieł zszedł.
I lakuną wśród gwiazd
kręg po kręgu tak lazł.

Kość rzucona gąbczasta
dziś w powięzi wyrasta.
Duramater ją scala
czule ciało okala.

Stożkowata końcówka
rusza w tan, wraz z nią nóżka.

Mój ogon i ja

Spektakl taneczny Mój ogon i ja to najnowsza produkcja polskich pionierek w obszarze choreografii eksperymentalnej dla rodzin, docenionego na scenie tanecznej niezależnego kolektywu Holobiont.

Spektakl adresowany do rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat w humorystyczny i adekwatny dla młodych widzów sposób opowiada o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa.

Podczas wydarzenia twórczynie zaproszą rodziny do wspólnej zabawy ruchowej wraz z performerami i uwolnienia twórczej energii, która często uśpiona ukrywa się w naszych ogonach.

Realizatorzy:

Koncepcja: Hanna Bylka-Kanecka
Choreografia: kolektyw Holobiont we współpracy z Heike Kuhlmann, Adalisą Menghini i Ka Rustler
Kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Dana Chmielewska
Współpraca scenograficzna: Mr.Tail
Muzyka: Józef Buchnajzer
Ilustracja: Dana Chmielewska
Koprodukcja: Fundacja Performat, Teatr Polski w Poznaniu
Partner: Somatische Akademie w Berlinie
Dystrybucja: Performat Production – Karolina Wycisk

Kolektyw Holobiont: Hanna Bylka-Kanecka, Aleksandra Bożek-Muszyńska

Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go dwie artystki: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty dla rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki. Artystki, obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę. Na dziecięcej scenie tańca zadebiutowały spektaklem interaktywnym DOoKOŁA (2017, Art Stations Foundation, Poznań). Kolejne prace kolektywu to Księżycowo (2018, Teatr Ochoty, Warszawa), _on_line__ (2018, Art Stations Foundation, Poznań), Gdzie kształty mają szyje (2019, Centrum Sztuki Dziecka, Poznań).

Prace kolektywu Holobiont były prezentowane na najważniejszych festiwalach sztuki dziecięcej w Polsce, m.in. Sztuka Szuka Malucha, Malta Festival, Krakowski Festiwal Tańca, Scena Tańca Studio, Festiwal Teatralna Karuzela, Festiwal Korczaka oraz Biennale sztuki dla dziecka. Dodatkowo, spektakl _on_line__ został wybrany do prezentacji podczas Małej Platformy Tańca 2019 oraz Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych. Spektakl został również wybrany jako „Najlepsze przedstawienie dla dzieci” w ramach podsumowania „Najlepszy, najlepsza, najlepsi” w sezonie 2018/2019 miesięcznika „Teatr”.

Spektakl Mój ogon i ja był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Strona internetowa kolektywu: holobiont.pl

„Mój ogon i ja" reż. Kolektyw Holobiont, fot. materiały promocyjne organizatora

„Mój ogon i ja" reż. Kolektyw Holobiont, fot. materiały promocyjne organizatora

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Teatr Ochoty, ul. Reja 9

godz. 14:00

Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1

godz. 10:00

Warszawa, Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich, ul. Reja 9

godz. 14:00

Warszawa, Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich, ul. Reja 9

godz. 18:00

Warszawa, Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich, ul. Reja 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close