23 października 2022 roku w berlińskim teatrze Expedition Metropolis e.V. zaprezentowany zostanie spektakl Mój ogon i ja dwukrotnie, w tym jako wydarzenie towarzyszące programu organizowanego przez Somatische Akademie.

Wersja do druku

Udostępnij

Mój ogon i ja jest najnowszą produkcją docenionego na scenie tanecznej niezależnego kolektywu Holobiont, polskich artystek pracujących w obszarze choreografii eksperymentalnej dla rodzin.

Spektakl adresowany do rodzin z dziećmi w wieku 3–6 lat w humorystyczny i adekwatny dla młodych widzów sposób opowiada o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa.

Podczas wydarzenia twórczynie zaproszą rodziny do wspólnej zabawy ruchowej wraz z performerami i uwolnienia twórczej energii, która często uśpiona ukrywa się w naszych ogonach.

Więcej o programie CARE // Somatiche Kindheitspädagogik  na stronie: Somatische Akademie

Więcej o pokazach spektaklu na stronie: Expedition Metropolis e.V.

Data: niedziela, 23 października 2022, godz. 15.00 i 17.00
Miejsce: Ohlauer Strasse 41, 10999 Berlin

Twórczynie:

Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go dwie artystki – performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki. Artystki, obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę.

Na dziecięcej scenie tańca zadebiutowały spektaklem interaktywnym DOoKOŁA (2017, Art Stations Foundation, Poznań). Kolejne prace kolektywu to „Księżycowo” (2018, Teatr Ochoty, Warszawa), _on_line__ (2018, Art Stations Foundation, Poznań), Gdzie kształty mają szyje (2019, Centrum Sztuki Dziecka, Poznań), Mój ogon i ja (2021, Teatr Polski w Poznaniu, spektakl był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Prace kolektywu Holobiont były prezentowane na najważniejszych wydarzeniach i festiwalach promujących sztukę dziecięcą w Polsce, m.in. Sztuka Szuka Malucha, Malta Festival, Krakowski Festiwal Tańca, Scena Tańca Studio, Małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Festiwal Teatralna Karuzela, Festiwal Korczaka, Teatr Polska, Scena dla Tańca oraz Biennale Sztuki dla Dziecka.

Dodatkowo spektakl _on_line__ – został wybrany do prezentacji podczas Małej Platformy Tańca 2019 oraz Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych. Spektakl został również wybrany jako „Najlepsze przedstawienie dla dzieci” w ramach podsumowania „Najlepszy, najlepsza, najlepsi” w sezonie 2018/2019 miesięcznika „Teatr”.

Realizatorzy:

Koncepcja: Hanna Bylka-Kanecka
Choreografia: kolektyw Holobiont we współpracy z Heike Kuhlmann, Adalisą Menghini i Ka Rustler
Kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Dana Chmielewska/Wojtek Furman
Współpraca scenograficzna: Mr.Tail
Muzyka: Józef Buchnajzer
Ilustracja: Dana Chmielewska
Produkcja: Fundacja Performat
Koprodukcja: Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie
Partner: Somatische Akademie w Berlinie
Dystrybucja: Performat Production – Karolina Wycisk
Premiera: 19 grudnia 2021 roku, Teatr Polski w Poznaniu

Spektakl był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne. Premiera spektaklu w Berlinie jest współorganizowana przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Tournée.

Współfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.holobiont.pl

Zdjęcie

Na zdjęciu: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka. Fot. Mikołaj Bylka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close