Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 21-23 marca (piątek-niedziela) Lubelski Teatr Tańca zaprasza do Centrum Kultury na wiosenny l Weekend Tańca. W ramach weekendu swoje spektakle zaprezentuje Maciej Kuźmiński: premierę solowej pracy Maciej Kuźmiński oraz spektakl grupowy Room 40 , kolejno 21 marca o godz. 18.00 i 22 marca o godz. 19.00). Artysta poprowadzi także warsztaty stworzonej przez siebie metody Dynamic Phrasing i kompozycji (22-23 marca). Jak mówi,tancerze najczęściej wykorzystują ruch organiczny, a zatem połączenie akcji z ich naturalną jakością wysiłku i rytmem. Wolny flow, lekki, nieskrępowany ruch często zapoczątkowany impulsem stanowią naturalnie preferowane jakości, pozostają nawykiem dla większości tancerzy.Niewiele osób zna i wykorzystuje pełną gamę. Cechą najbardziej wyróżniającą Dynamic Phrasing wśród innych technik jest zatem nacisk na naukę jakości ruchu a nie języka ruchowego”. Zgłoszenia na adres warsztaty. taniec@ck.lublin.pl (karta do pobrania tutaj >>>)

Podczas Weekendu Tańca swoje spektakle pokaże także gospodarz wydarzenia, Lubelski Teatr tańca: Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy (chor. Simone Sandroni) oraz solo Beaty Mysiak Fatal Error (opieka chor. Ryszard Kalinowski), kolejno 21 marca o godz. 19.00 i 22 marca o godz. 18.00.Wszystkie prezentacje odbywać się będą w Centrum Kultury w Lublinie (Sala Widowiskowa i Sala Czarna).

Szczegółowe informacje:


Maciej Kuźmiński, Maciej Kuźmiński

Lubelski Teatr Tańca, Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy

Maciej Kuźmiński Room 40

Lubelski Teatr Tańca, Fatal Error

Warsztaty z Maciejem Kuźmińskim

Więcej: www.ltt.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close