Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 19 czerwca o godz. 20.00 na scenie Teatru Nowego w Pilźnie (Europejskiej Stolicy Kultury 2015, Czechy) odbędzie się finał Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. W konkursie weźmie udział 10 tancerzy – zwycięzców wyłonionych podczas narodowych eliminacji – z następujących krajów (wg kolejności występu): Słowenia, Norwegia, Słowacja, Malta, Holandia, Polska, Albania, Szwecja, Niemcy, Czechy. Polskę reprezentować będzie Viktoria Nowak, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Choreografię dla młodej artystki realizuje Jacek Przybyłowicz. Oprócz prezentacji solowych uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować się w tańcu grupowym (dwie prezentacje – każda z udziałem 5 finalistów). Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Jiří Bubeníček z Czech, Alexandra „Spicey” Landé z Kanady oraz Zenaida Yanowsky z Hiszpanii

 

Finał będzie transmitowany na żywo przez wybrane stacje telewizyjne organizujące Konkurs dla Młodych Tancerzy. W Polsce będzie to TVP Kultura.

 

Transmisja będzie też dostępna online: na YoungDancers.tv (Link: tutaj) i  YouTube (Link: tutaj)

 

Więcej o transmisjach: http://www.youngdancers.tv/page/news?id=where_to_watch_eurovision_young_dancers_2015

 

Więcej o Viktorii Nowak

Obejrzyj

 

Szczegółowe informacje dostępne są  na stronie Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy:
http://www.youngdancers.tv/page/pilsen-2015

 

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy (Eurovision Young Dancers) tojedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 1985 roku. Dotychczas Polska była jego organizatorem trzykrotnie: w 1997 roku konkurs odbywał się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w 2005 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w 2013 w Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku.

 

Więcej o konkursie „Młody Tancerz Roku” (polskich eliminacjach Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy):

http://mlodytancerzroku.tvp.pl

https://www.facebook.com/mlodytancerzrokutvp

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close