Wersja do druku

Udostępnij

W Kuala Lumpur odbyły się trzy pokazy pięcioosobowej polsko-malezyjskiej grupy tańca współczesnego wpisujące się w obchody 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Spektakle, w których brała udział młoda polska tancerka i choreografka, Zuzanna Kasprzyk, miały miejsce w Kuala Lumpur Performance Arts Centre (KLPAC) w dniach 26-28 czerwca 2015. Grupa zaprezentowała autorski spektakl pod tytułem B.E.D — But Everybody Dreams. Dreams Enough Big, w trakcie którego jako główny rekwizyt wykorzystano materace. Eksperymentalne przedstawienie bazowało na zacieraniu granicy między widzami a artystami, interakcji z publicznością, improwizacją i swobodnymi skojarzeniami artystycznymi. Wykorzystywano muzykę klasyczną i pop, odtworzono instalację wideo. Niestandardowa była też lokalizacja – lobby KLPAC. Nie zabrakło elementów nawiązujących do kultury polskiej, jak na przykład oberek, do którego zaproszona została też publiczność.

 

 Publiczność żywo reagowała podczas spektakli.  Po pokazach artyści długo rozmawiali z widzami na temat przedstawienia.

 

O wydarzeniu pisał m. in. Time Out KL, najważniejszy informator kulturalny w Malezji oraz lokalny portal poświęcony sztuce Kakiseni. Polska artystka była również gościem w stołecznej stacji radiowej BFM. Informacje o wydarzeniu pojawiły się też w innej stacji radiowej, Capital FM.

 

Oprócz występów w KLPAC-u Zuzanna Kasprzyk zorganizowała dwa warsztaty z choreografii: dla dziewcząt w wieku 13-20 lat w studiu gimnastyki artystycznej Total Gym oraz w Kwang Tung Dance Academy.

 

Projekt był współfinansowany przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Kuala Lumpur w Malezji jako część obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

 

Informację podajemy za stroną internetową Ambasady:

http://www.kualalumpur.msz.gov.pl/pl/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close