Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 2-12 sierpnia 2018 w Mexico City odbędzie się FIDCDMX – Festival Internacional de Danza Contemporánea de la Ciudad de México. W trakcie festiwalu planowane są pokazy spektaklu Slowstepper Hygina Delimata (5 i 9 sierpnia), polskiego choreografa mieszkającego w Austrii, oraz wizyta studyjna Karoliny Wycisk – krytyczki i producentki tańca.

 

Informacje o spektaklu:

 

Hygin Delimat: Slowstepper – On The Edge Of Survival

 

Instynkt przetrwania jest tożsamy dla wszystkich organizmów na Ziemi. Jednak istnieją takie, które potrafią zaskakująco więcej. Niesporczaki to niewielkie bezkręgowce, które w stanie hibernacji znoszą nawet próżnię i promieniowanie kosmiczne. Co to naprawdę znaczy być superbohaterem sztuki przetrwania?

 

Choreografia, reżyseria świateł, wykonanie: Hygin Delimat

Muzyka: NASA Opensource, Karol Kensee (remix Alice Coltrane)

Mentor: Rui Horta

Produkcja: Hygin Delimat

Obsługa świateł podczas spektaklu: Karolina Wycisk

Rezydencje artystyczne: Arts Printing House Wilno, O Espaco Do Tempo Montemor-O-Novo, ProDanca Lizbona, Eira Lizbona, EKA Unity Lizbona, Polo Gaivotas Lizbona

Podziękowania dla: Rita Vilhena, Karol Kensee, Ines Santos, Noemi Wagner, Wiktor Janas

Booking: write@hygindelimat.com

 

Hygin Delimat – choreograf i tancerz pochodzący z Wrocławia, aktywny na wielu scenach Europy Środkowej. Skończył studia na kierunkach Tańca Współczesnego, Movement Research oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan, czy Roberta Clarka. Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne. Stworzył choreografie dla Aura Dance Theatre, architekturforum oberoesterreich i Hannesa Kerschbaumera. Współpracuje z wieloma artystami z dziedzin takich jak współczesna kompozycja, sztuki wizualne czy nowe media. W choreografii czerpie inspirację między innymi z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, muzyka elektroniczna, tricking, parkour).

www.hygindelimat.com

 

Hygin Delimat presentará „Slowstepper” en CDMX

 

Partnerzy: Foro Cultural de Austria en México – Österreichisches Kulturforum in Mexiko, Bundeskanzleramt Österreich

 

 

Informacje o wizycie studyjnej:

 

Wizyta studyjna ma na celu wzmocnienie międzynarodowych kontaktów i promocję polskiego tańca za granicą. Wizyta studyjna możliwa jest dzięki wsparciu Strefa Kultury Wrocław w ramach programu rezydencji AIR Wro.

 

Karolina Wycisk — krytyczka i producentka tańca. Koordynatorka Polskiej Platformy Tańca (2017 i 2019), organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca; kuratorka trzech edycji Sceny Tańca Studio (V—VII 2017, wspólnie z Katarzyną Bester) w Teatrze Studio w Warszawie (we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca). Kuratorka festiwalu polskiego tańca IDIOM w Pradze (2016, 2017); producentka Nowego Festiwalu Sztuki Tańca ROZBIEG w Siedlcach (2018). Doktorantka na Uniwersytecie Jagiellońskim; teksty krytyczne publikuje m.in. w „Didaskaliach”, na portalu taniecPOLSKA.pl. Jako producentka współpracuje z Hyginem Delimatem, Maciej Kuźmiński Company i Renatą Piotrowską-Auffret. Szefowa Fundacji PERFORMAT.

www.fundacjaperformat.com

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close