Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Polski w Wiedniu istnieje od 40 lat, czyli od roku 1974, ze stałą siedzibą w sercu Wiednia i działając na terenie całej Austrii. 40 lat aktywnej i pełnej sukcesów polsko-austriackiej współpracy kulturalnej będzie świętowane w piątek 13 czerwca popołudniu i wieczorem  na placu przed Instytutem (w przypadku deszczu wewnątrz Instytutu). W godzinach 16.00-19.00 plac stanie się platformą spotkań choreografów, tancerzy, muzyków, performerów i artystów z Polski i Austrii, którzy do udziału w tym artystycznym wydarzeniu zaproszą także publiczność. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się również Polacy.

 

Improwizacja kontaktowa od lat należy do instrumentarium trzech polskich choreografów: Anny Piotrowskiej, Jacka Owczarka i Dawida Lorenca. Z Polski przybędą także muzycy improwizacyjni, młodzi tancerze z grupy Samsara i artyści wrocławskiej sceny, którzy dołączą do wiedeńskich kolegów, by wspólnie stworzyć niezwykły performans. Z pewnością nie zabraknie interakcji pomiędzy improwizowaną muzyką, tańcem a publicznością.

 

Natomiast udając się w podróż na trasie pomiędzy operą, muzyką pop i terapią grupową wystarczy skorzystać z oferty promocyjnej performerów Radka Hewelta i Filipa Szatarskiego. Clever Project to refleksja nad statusem teatru w czasach kryzysu ekonomicznego, która funkcjonuje jak promocja na wzór tanich linii lotniczych: przy małym budżecie oferuje wysoką jakość bez ryzyka. Duet Hewelt/Szatarski potwierdza w swoim przedstawieniu, że kryzys może mieć także pozytywny i inspirujący wydźwięk.

 

Udział tancerzy i muzyków z Polski dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

 

Adres:  Plac przed Instytutem Polskim, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

Wstęp wolny

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close