Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna edycja Dance Salad Festival jest już osiemnastą odbywającą się w Houston i dwudziestą pierwszą w całej historii imprezy, która narodziła się w Brukseli (Belgia). Tak jak w poprzednich latach, festiwal zgromadzi światowej klasy wykonawców, którzy osiągnęli renomę we własnych krajach i zdobyli uznanie krytyków i publiczności wszędzie, gdzie występowali. Na stronie www.dancesalad.org można znaleźć zdjęcia, szczegółowe informacje oraz kupić i wydrukować festiwalowe biletyKolejne spektakle w ramach Dance Salad Festival odbędą się 28, 29 i 30 marca o godzinie 19.30 w mieszczącym się w Wortham Center – Cullen Theater.

W tych dniach swoje prace zaprezentuje Polski Balet Narodowy z Teatru Wielkiego w Warszawie. Do USA zespół przyjedzie po raz pierwszy od 1980. Jak podaje strona festiwalu, od marca 2009 roku Polskim Baletem Narodowym [wyodrębnionym z głównej struktury teatru] kieruje cieszący się międzynarodowym uznaniem choreograf, Krzysztof Pastor, który jest jednocześnie choreografem-rezydentem w Holenderskim Balecie Narodowym oraz dyrektorem baletowym baletu Litewskiej Opery Narodowej. Zespół pokaże następujące przedstawienia: tKurt Weill Suite (fragment spektaklu Kurt Weill, jak równiez wieczoru Miłość i lęk), Moving rooms (z wieczoru Echa czasu), I przejdą deszcze… – wszystkie w choreografii Krzysztofa Pastora; a także Personę – spektakl w choreografii tancerza i choreografa PBN, Roberta Bondary.

Więcej informacji o spektaklach na stronie festiwalu:

http://www.dancesalad.org/press_releases/2013/pressrelease.html

O PBN: http://www.teatrwielki.pl/polski_balet_narodowy.html

Strona Teatru Wielkiego: http://www.teatrwielki.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close