Wersja do druku

Udostępnij

Jutro i pojutrze (14 i 15 marca o godz. 20.30) Polski Teatr Tańca zarezentuje swój spektakl Dziady_kopia.doc w reżyserii Tomasza Bazana w Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie.

 

Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance to pierwsza i jedyna wyższa uczelnia w Wielkiej Brytanii, w której można studiować zarówno kierunki muzyczne, jak i taniec współczesny. Jej unikalna formuła programowa redefiniuje pojęcie „konserwatorium” w XXI wieku. Artystom studiującym zarówno muzykę, jak i taniec, uczelnia stwarza wspólną przestrzeni do ćwiczeń, współpracy, prezentacji scenicznych i prowadzenia badań. Sięgając jednocześnie do kulturowych zasobów muzyki i tańca oraz posługując się innowacyjnymi metodami edukacyjnymi, pozwala na eksperymentowanie na pograniczu sztuk i osiąganie nowatorskich efektów artystycznych.

 

Spektakl Polskiego Teatru Tańca Dziady_kopia.doc, inspirowany Dziadami Mickiewicza oraz Trylogią ciągu Wiliama Gibsona, to dzisiejsza konfrontacja człowieka poszukującego logosu nieograniczonej wiedzy w zderzeniu z czasem i światem niematerialnym, wyrażanym za pomocą języka futurologicznych technologii. Jest to narracja o ciele zagrożonym zagładą, ale i próba uporządkowania niepoznanego – dzisiaj wyrażanego na polu współczesnej kultury przez poszukiwania nowej humanistyki przejawiające się w dekonstrukcji pojęć.

 

Produkcja spektaklu została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

Prezentacja Dziadów_kopia.doc w Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance otrzymała wsparcie Polskiego Instytutu Kulturalnego w Londynie. 

 

więcej o spektaklu

 

więcej o wystawieniu spektaklu w Londynie

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close