Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że podczas XXII Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie solo Lullaby for the Restless w wykonaniu i choreografii Aleksandry Krajewskiej (Polska/Warszawa) zdobyło II nagrodę (1000 euro), a duet Pracowni Tańca PRYZMAT zeSTROjeNIE/ harMOnizaTION w wykonaniu i choreografii Marty Jakimicha i Pauliny Spiel (Polska/Olsztyn) – III nagrodę (500 euro). Spektakl The doubts and reflections of Eve w wykonaniu i choreografii Marty Kosieradzkiej (Polska/Warszawa) został zakwalifikowany do gali finałowej konkursu.

 

Festiwal odbył się od 11-13 października 2018 w Serbskim Teatrze Narodowym, a organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenia Artystów Baletowych Serbii. Co roku do konkursu  zgłasza się ok. 100 artystów z Europy. W tym roku do udziału w drugiej rundzie konkursu zostało zaproszonych 14 artystów.

 

Lullaby for the Restless

choreografia i wykonanie: Aleksandra Krajewska

opieka artystyczna: Alleyne Dance: Kristina and Sadé Alleyne
Link: https://vimeo.com/269395805

 

 

zeSTROjeNIE/ harMOnizaTION

Pracownia Tańca PRYZMAT (Polska/Olsztyn)

 

choreografia i wykonanie: Marta Jakimicha, Paulina Spiel

opiekun artystyczny: Katarzyna Grabińska

produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

premiera: 9 grudnia 2017 Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

link do trailera: https://vimeo.com/279129609

 

 

Spektakl zeSTROjeNIE/  harMOnizaTION otrzymał tytuł „Najlepszego duetu” („Best Duo Dance Performance 2018”) podczas finału Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo Dance Festival organizowanego przez Orkesztika Foundation w Budapeszcie.  Na  Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym 3…2…1…TANIEC! 2018 w Krakowie spektakl otrzymał pierwszą nagrodę indywidualną przyznaną przez Jacka Przybyłowicza.

 

Strona Pracowni Tańca PRYZMAT: www.pryzmat-taniec.pl

 

The doubts and reflections of Eve

Choreografia i wykonanie: Marta Kosieradzka

Muzyka: Adriano Fontana (Włochy)

 

Spektakl został nagrodzony pierwszą nagrodą na konkursie Warszawskiej Platformy Tańca 2016, entuzjastycznie przyjęty przez publiczność festiwalu Fuori Formato w Genui a także stał się inspiracją do powstania filmu tańca o tym samym tytule reżyserowanym przez Eve Campos Suarez (Hiszpania).

 

Pozostałe nagrody:

 

I nagrodę (2000 euro), nagrodę publiczności oraz nagrodę im. Aleksandara Izrailovskiego (przyznawaną przez jury ekspertów za innowacyjność środków ekspresji) otrzymał Michele Pastorini  (Włochy), za spektakl T(w)o whom?. Nagrodę dla najlepszej choreografii serbskiej oraz nagrodę krytyków otrzymała Sanja Ninković (Serbia) za spektakl Subjektivno.

 

W skład jury weszli:

Ana Pavlović, primabalerina Teatru Narodowego w Belgradzie

Anđelija Todorović, choreograf

Katarina Stojkov, choreograf

Tanja Mandić Rigonat, dyrektor

Urša Rupnik,, wykładowca Instituta za umetničku igru

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close