Spektakl KoczkodanSe zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Wersja do druku

Udostępnij

Konkurs, organizowany od 20 lat przez Instytut im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, ma na celu popularyzację współczesnego dramatu polskiego. Teatry mogą zgłaszać inscenizacje oryginalnych polskich tekstów powstałych w ostatnich 20 latach.

Na tekście libretta autorstwa Radosława Wysockiego oparty jest spektakl KoczkodanSe. Od dnia premiery w Dniu Dziecka w 2022 roku Polski Teatr Tańca prezentuje utwór w Dużym Studiu Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 oraz na innych scenach w Polsce.

27 stycznia o godz. 18.00 i 28 stycznia o godz. 11.00 spektakl zostanie zaprezentowany w przestrzeni Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Niezwykle kolorowa opowieść o naturze i relacjach ludzi i zwierząt bawi i wzrusza nie tylko dziecięcą widownię. Dorośli – czy to rodzice, czy opiekunowie grup szkolnych – zgodnie przyznają, że to jest spektakl nie tylko dla dzieci, ale po prostu dla wszystkich. Polski Teatr Tańca rekomenduje go dzieciom w wieku od 6 do 11 lat, które przy okazji poznają podstawowe pojęcia ze słownika zawodowych tancerzy.

W najbliższym czasie spektakl KoczkodanSe zostanie wystawiony na scenie PTT trzykrotnie – w ramach Ferii w Polskim Teatrze Tańca – 30 stycznia oraz 1 i 3 lutego o godz. 11.00.

Uzupełnieniem oferty będą warsztaty ruchowe dla dzieci DanSe wokół Koczkodansów, które 31 stycznia o godz. 10.00–11.30 i godz. 12.00– 13.30 oraz 2 lutego o godz. 10.00–11.30 i godz. 12.00–13.30 poprowadzą artyści tancerze występujący w spektaklu. Pojawią się nawiązania do zwierzęcych motywów, dramaturgii i kolorowych scen budujących przedstawienie. Będą też ciekawostki zza kulis i możliwość kreatywnej pracy z kostiumami i rekwizytami.

Więcej o spektaklu

Więcej o 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 

Zdjęcie

Polski Teatr Tańca „KoczkodanSe” – reż. Iwona Pasińska. Fotografia: Andrzej Grabowski

Zdjęcie

Polski Teatr Tańca „KoczkodanSe” – reż. Iwona Pasińska. Fotografia: Andrzej Grabowski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close