Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 8 listopada o godz. 19.00 Stary Browar Nowy Taniec zaprasza do Studio Słodownia + 3 (Stary Browar, ul Półwiejska 42) na pokaz spektaklu LARA Mirjam Sögner, który znalazł się w oficjalnej selekcji Aerowaves Twenty 2016. Punktem wyjścia dla spektaklu jest koncept „rozpikselowanego” ruchu wywiedziony z analizy wczesnych gier komputerowych. LARA bierze je na warsztat i eksploruje ich cyfrowo obrobioną fizyczność. Choreografka przekłada na swoje ciało nienaturalne jakości ruchowe awatarów razem z ich elektronicznymi spięciami i potknięciami, kreując na naszych oczach unikatową hybrydę. Imitując imitację, pobudza do życia ciało uwięzione w komputerowej rzeczywistości. W dobie, gdy rzeczywistość realna wzrasta równolegle z wirtualną, LARA jest cielesną odpowiedzią na nasze nieuchronnie zmieniające się doświadczanie świata.

 

W czwartek 10 listopada o godz. 20.00 przedstawienie zostanie pokazane również w Lublinie, w ramach XX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie). Będzie to tzw. double bill, razem z innym spektaklem z tegorocznej grupy Aerowaves Twenty: Elvedonem  Christosa Papadopoulosa (Leon & the Wolf).

Wiecej o spektaklu Elvedon

 

choreografia, wykonanie: Mirjam Sögner

muzyka: Andreas Völk

wsparcie: Theaterhaus Berlin Mitte, the BKA – Austrian Council for the Arts

czas trwania: 30 min.

 

Więcej o spektaklu

 

Mirjam Sögner pochodzi z Austrii, mieszka w Berlinie. Studiowała taniec w Wiedniu i Holandii, a jej dyplomowa praca OOZE prezentowana była na wielu festiwalach prezentujących prace młodych artystów (m.in. na ITS Festival w Hadze i w tanz_house Salzburg). Stypendium danceWeb oraz austriackiego Arts Council pozwoliły Mirjam na stworzenie solo LARA, które znalazło się w tym roku wśród najciekawszych spektakli sieci Aerowaves i pokazane zostało już m.in. w Oslo, Zurychu, Amsterdamie i Wiedniu, a teraz i w Polsce. Obecnie artystka pracuje nad duetem poświęconym Isadorze Duncan. Pierwszy szkic spektaklu znalazł się w programie Tanztage Berlin 2016, a premiera ostatecznej wersji odbędzie się w lutym 2017 roku w Salzburgu. Mirjam angażuje sie także w liczne współprace artystyczne i projekty. Tańczyła m.in dla Heleny Weinzierl, Jaspera van Luijk, Ivana Pereza, Juliana Barnetta i Akemi Takeya. Choreografowała w Dschungel Wien (Farbenreich 2016, My Body in Me 2015), Kibbutzim College Tel Aviv (We Fade to Grey 2013), New Talents Biennale Cologne 2014 (Äther) i London Fashion Weeks, oraz asystowała Roystonowi Maldoomowi w duzym rojekcie społecznym w Ramallah w Palestynie. W listopadzie 2016 roku ukaże się film który współtworzyła z artystą wizualnym Stefanem Panhansem.

 

Oficjalna selekcja Aerowaves Twenty16.

 

   aerowaves twenty 16 (miniaturka)

 

Przy wsparciu:

 

 UE Creative Europe (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close