Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci 2013 to już trzecia odsłona pierwszego w Polsce cyklicznego projektu koncentrującego się na rozwoju nurtu teatru tańca współczesnego dla dzieci, w ramach którego odbywają się warsztaty ruchowe oraz prezentowane są najciekawsze spektakle teatru tańca przygotowane z myślą o dziecięcej publiczności, które przekraczają tradycyjne ramy teatru. Po dwóch udanych edycjach, setkach roztańczonych widzów i kilkudziesięciu spotkanych artystach, dla których tańczenie dla dzieci jest największą pasją ich życia, organizatorzy chcą rozwijać projekt i zapewnić naszej małej publiczności comiesięczne ruchowe spotkania.

Dlatego w edycji 2013 opracowano cykl warsztatów rozwijających kreatywność dzieci, łączących taniec, język, sztuki plastyczne i nowocześnie pojmowaną muzykę. Warsztaty prowadzone będą przez grupę polskich choreografów i muzyków, doświadczonych w pracy z dziećmi: Aleksandrę Borys, Monikę Kiwak, Janusza Orlika, Martę Romaszkan, Dominikę Szalę-Wentland, Patryka Lichotę, Wojciecha Morawskiego i Łukasza Szałankiewicza. Tematyka, wokół której będą koncentrowały się te spotkania to: improwizacja kontaktowa dla całych rodzin, ruch słów dla przedszkolaków, przestrzeń w ruchu / ruch w przestrzeni, plastyka ruchu, słowa i dźwięku.

Odbywające się regularnie w każdą 3 sobotę miesiąca warsztaty, połączone będą również z prezentacjami najciekawszych spektakli zagranicznych i polskich, przygotowanych z myślą o dzieciach w wieku od kilku miesięcy do 6 lat. Umożliwi to dzieciom spotkanie ze świetną ofertą artystyczną, a dla polskich tancerzy stanie się możliwością poznania prac najciekawszych twórców nurtu teatru tańca dla dzieci.

Pierwsze zajęcia w sobotę 19 stycznia poprowadzi Janusz Orlik.

Harmonogram zajęć w pierwszej połowie 2013 roku: 19 stycznia 2013, 16 lutego 2013, 23 marca 2013, 20 kwietnia 2013, 18 maja 2013, 15 czerwca. Wszystkie zajęcia odbywają się w soboty. Wejściówka na warsztaty w cenie 5 złotych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close