Wersja do druku

Udostępnij

W ramach czwartej odsłony programu # nie jesteś mi obojętny, zatytułowanej # Pułapka Normy, Centrum Kultury Zamek kontynuuje prezentacje autorskich form teatru angażującego. Tym razem zaprezentowany zostanie spektakl Jérôme Bela /Theater HORA Disabled Theater wraz z towarzyszącym mu zestawem wydarzeń kontekstowych i edukacyjnych. Disabled Theater, przygotowany przez francuskiego choreografa Jérôme Bela, jest efektem jego współpracy z aktorami z zuryskiego Theater HORA, profesjonalnego zespołu teatralnego, który współtworzą aktorzy niepełnosprawni intelektualnie. Podobną strategią jak Bel posłużył się Artur Żmijewski w pracach wideo Lekcja śpiewu i Lekcja śpiewu II, które zostaną zaprezentowane w ramach programu wydarzeń kontekstowych. By zapoznać się ze strategiami twórczymi prezentowanych artystów Centrum Kultury Zamek zaprasza także na poświęcony im wykład, który poprowadzi Joanna Warsza. Ponadto, podobnie jak przy okazji wcześniejszych odsłon programu #nie jesteś mi obojętny, zaprezentowana zostanie towarzysząca całemu programowi instalacja This is exchange, Tino Sehgala, laureata tegorocznego Złotego Lwa na Biennale w Wenecji.

Szczegółowe informacje:

Pokazy prac Artura Żmijewskiego

Wykład Joanny Warszy o Jérôme Belu

Wystawa Tino Sehgala

Spektakl Jérôme Bel / Theater HORA Disabled Theater

kurator: Marcin Maćkiewicz

organizator: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

partnerzy: Pro Helvetia, Instytut Muzyki i Tańca, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Galerii Foksal

patronat medialny: Gazeta Wyborcza, TOK FM, empik, Didaskalia, e-teatr.pl, taniecPOLSKA.pl, WTK, epoznan.pl, Radio Merkury, Rafio Afera, IKS, kultura.poznan.pl

program dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej: www.zamek.poznan.pl; facebook.com/jestesobojetny; www.hora.ch; www.jeromebel.fr

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close