Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że rezydentami programu dla choreografów SOLO PROJEKT PLUS 2017, prowadzonego przez Stary Browar Nowy Taniec/Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu, zostali Przemek Kamiński, Krystyna Lama Szydłowska i Kasia Wolińska. Opiekę artystyczną nad twórcami sprawować będzie Guy Cools – dramaturg tańca, profesor w Instytucie Badawczym Arts in Society w Tilburgu, NL, oraz gościnny profesor w Ghent University, BE. Premiery spektakli, które powstaną w ramach rezydencji, zaplanowane są na 30 września 2017. 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

O rezydentach:

 

 

 

Przemek Kamiński – performer i choreograf. W 2016 roku kończył studia choreograficzne w HZT Inter-University Centre for Dance w Berlinie. Jego ostatnie prace to: stworzony we współpracy z Martą Ziółek i Mateuszem Szymanówką spektakl So Emotional (Nowy Teatr, Warszawa) oraz Nowe nieskończone solo na obuwie sportowe, czas przeszły i grupę osób, stworzone we współpracy z Mateuszem Szymanówką w ramach wystawy Let’s Dance w Art Stations Foundation w Poznaniu. Jego inne prace prezentowane były m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, Galerii Labirynt w Lublinie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Hamburger Bahnhof w Berlinie, podczas Prague Quadrennial of Performance Design and Space czy Malta Festival w Poznaniu. Był rezydentem I.C.I./CCN w Montpellier oraz Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (art quarter budapest, Budapeszt); brał udział w programach badawczych, m.in. w Research Academy (Uniwersytet Sztuki w Zurychu) prowadzonej przez Scotta deLahuntę i Karin Harrasser; XXI edycji Artists Research Laboratory (Fondazione Antonio Ratti, Como) z wizytującymi profesorami: Yvonne Rainer i Andreą Kleine czy Laboratorium Choreograficznym: Borderbodies z Meg Stuart (Tanzwerkstatt, Monachium). W 2012 roku był stypendystą Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation w Poznaniu. Od 2014 roku regularnie współpracuje jako tancerz z berlińską choreografką Isabelle Schad. Występował również w projektach takich artystów, jak: Juan Dominguez Rojo, Krzysztof Garbaczewski, Nicole Seiler, Kirstine Kyhl Andersen, Harakiri Farmers (Dominika Knapik, Wojciech Klimczyk), Julian Weber i inni.

 

Krystyna Lama Szydłowska – absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (Wydział Artystyczny, kierunek Taniec), stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia (studia drugiego stopnia). Pracowała między innymi z Isabelle Schad przy spektaklu Collective Jumps, Daliją Aćin Thelander i Keren Levi przy Up Side down, Janem Komasą i Mikołajem Mikołajczykiem przy spektaklu Ksenofonia. Symfonia dla Innego, Martą Górnicką przy Hymnie do miłości, oraz z Januszem Orlikiem, Witoldem Jurewiczem, Teatrem Fuzja i wieloma innymi. Od 2009 roku prowadzi taneczne zajęcia oraz warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami. Angażuje się w liczne wolontariaty.

 

Uczestniczyła w wielu warsztatach i coachingach tanecznych (m.in. Wim Vandekeybus, Rosalind Crisp, Peter Pleyer, Colleen Thomas Young, Rebecca Lazier, Jared Gradinger, Angela Schubot). Tworzy własne choreografie (How to grow, Rytm przestrzeni, Pamiętniki z wakacji, Pogłos) Działa na pograniczu dyscyplin (Długi stół – posiłek performatywny przy współpracy z Dawidem Dąbrowskim). Wraz z Zofią Tomczyk powołały do życia Fundację KINESTREFA, by wspólnie tworzyć, zdobywać wiedzę oraz dzielić się tym co już wiedzą (Banalnie łatwy tri” i Syrenada). Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem, a od 2015 współtworzy Miejsce Kultury – Centrum Amarant. Szuka nieskończoności w ruchu, ale przede wszystkim jego autentyczności.

 

Kasia Wolińska – urodzona w Gdańsku. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: Choreografia i techniki tańca), studiów w Instytucie Etnologii i Antroplogii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów choreograficznych w HZT Berlin. Dancewebberka 2015. Od stycznia 2013 związana z projektem Hi Mary, który został zaprezentowany w Berlinie, Gdańsku, Kaliszu, Łodzi, Warszawie, Amsterdamie i Kopenhadze. Rezydentka Centro Selva w Peru w 2014 roku oraz festiwalu transeuropa 2015 w Niemczech. Uczestniczka programu Global Practice Sharing ( Movement Research/ Art Stations Foundation we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca) w Nowym Jorku. Pracowała z takimi artystkami i artystami, jak  Rosalind Crisp, Vincent Bozek, Julia Plawgo, Agatą Siniarska, Lea Martini, Martin Hansen, Ivo Serra, Eva Tanko, Diego Agullo, Tatiana Kamieniecka, Ula Zerek, Pere Faura.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close