Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że rezydentami programu dla choreografów SOLO PROJEKT PLUS 2019 prowadzonego przez Stary Browar Nowy Taniec/Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu, zostali Martyna Lorenc i Rafał Pierzyński. Opiekę artystyczną nad twórcami sprawować będzie serbska performerka i choreografka, Dalija Aćin Thelander. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

O zwycięzcach-rezydentach:

 

Martyna Lorencartystka sztuk performatywnych. Ukończyła studia z kognitywistyki na UAM w Poznaniu oraz studia z tańca współczesnego i pedagogiki na Uniwersytecie im. Antona Brucknera w Linzu w Austrii. Współpracowała długofalowo z C.O.V. Company Off Verticality/Rose Breuss i Editta Braun Company oraz z choreografami takimi jak: Alexander Gottfarb, Rosalind Crisp, Alexandra Waierstall, Georg Blaschke, David Zambrano oraz innymi. Tworzy własne prace choreograficzne (Garden of desires), prace w eksperymentalnych formatach (sesje klubowe, spektakle improwizowane, itp.) oraz angażuje się w projekty interdyscyplinarne na pograniczu nauki, głównie nauk kognitywnych, i praktyk ruchowych. Od 2018 roku współtworzy kolektyw artystyczny Lab On Stage.

 

Rafał Pierzyński tworzy queerowe performanse, kolaże, obrazy, teksty, piosenki. Razem z Agą Pędziwiatr współtworzy projekt DIVAS. Ukończył Stage Dance i Movement Studies and Performance w Institute of Dance Arts (IDA) na Uniwersytecie im. Antona Brucknera w Linzu. Tam też zdobył tytuł magistra dzięki pracy badawczej i pisemnej zatytułowanej Embodied Communication – attending to the modes of touch. Dotykanie jest jednym z najważniejszych tematów jego twórczości i badań. Odbył liczne rezydencje artystyczne oraz prowadził warsztaty w ramach między innymi: SDC residency w Madrycie i Casablance, S.T.R.E.T.C.H. Festival w Berlinie, a także na Uniwersytecie w Linzu i w ramch Message Salon Embassy Esther Eppstein w Zurichu, gdzie stworzył także zin „Touching”. Pracował jak performer z C.O. V. Cie. Off Verticality/Rose Breuss, Virgilio Sieni Company, Danielem Hellmannem; Eleną Giannotti, Alexem Baczyńskim-Jenkinsem, Anną Nowak, Ewą Dziarnowską.

 

Opieka artystyczna:

 

Dalija Aćin Thelander zajmuje się sztuką performatywną jako choreografka, twórczyni teatralna i animatorka kultury. Jej prace prezentowane były podczas wielu międzynarodowych festiwali, takich jak ImPulsTanz, Tanz im August, Les Particules, Perforations czy BITEF. W 2008 roku otrzymała pierwszą w historii Prix Jardin d’Europe za spektakl Handle with great care, pokazywany podczas programu 8:tension na ImPulsTanz Festival w Wiedniu. Od kilku lat angażuje się w intensywne badania nad tańcem współczesnym dla dzieci i niemowląt i jest jedną z wiodących artystek tego nurtu w Europie. Jej spektakle dla najmłodszych były wielokrotnie nagradzane i pokazywane zarówno w Europie, jak i w Azji (Japonia, Korea, Chiny, Indie). W Polsce mogliśmy podziwiać i doświadczać z dziećmi jej Baby Space dla najnajów oraz, stworzony razem z Keren Levi, spektakl Up Side Down – oba wyprodukowane przez Art Stations Foundation. Dalija prowadziła także zajęcia z choreografii dla najmłodszych przeznaczone dla polskich artystów oraz konsultowała artystycznie spektakl Dookoła Hanki Kaneckiej i Aleksandry Bożek-Muszyńskiej. Jest współzałożycielką i koordynatorką Station Service for Contemporary Dance w Belgradzie oraz współzałożycielką Nomad Dance Academy, w ramach której była kuratorką i producentką licznych programów i produkcji. Jest również współtwórczynią i jedną z kuratorek festiwalu sztuk performatywnych Kondenz w Belgradzie. Pracowała z wieloma reżyserami teatralnymi i zdobyła liczne nagrody za choreografie dla teatru dramatycznego. Od 2012 roku mieszka w Sztokholmie, gdzie pracuje jako artystka niezależna. W 2015 roku była opiekunem artystycznym programu Solo Projekt Plus – pod jej okiem powstały sola TOTAL Pawła Sakowicza oraz PARTYTURA Agnieszki Kryst.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close