Wersja do druku

Udostępnij

Łódzkie Spotkania Baletowe odbędą się w Łodzi już po raz dwudziesty czwarty.Od pierwszej edycji w 1968 roku na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi gościły wszystkie najbardziej liczące się na świecie zespoły baletowe, a sam festiwal – dzięki odpowiedniemu doborowi repertuaru i zespołów – stał się wyjątkowym forum konfrontacji tego, co w sztuce baletu i teatru tańca najwartościowsze, aktualne i godne odnotowania.

                                                              

Program XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych został skonstruowany tak, by był kontynuacją założeń festiwalu – idei otwartości na to, co nowe i wartościowe w sztuce tańca przy zachowaniu pamięci o wielkiej klasyce baletowej.

 

Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosiła do udziału w XXIV edycji Łódzkich Spotkań Baletowych światowej klasy zespoły taneczne: English National Ballet z Wielkiej Brytanii (po raz pierwszy w Polsce), nowo powstały kubański zespół Acosta Danza (po raz pierwszy w Polsce) oraz Akram Khan Company z Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy w historii festiwalu publiczność będzie miała możliwość obejrzeć zespół z Chin – BeijingDance/LDTX z Pekinu. Zaprezentuje się także zespół z Kanady – RUBBERBANDance Group z Montrealu. Tradycyjnie zespół baletowy Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach festiwalu przygotuje swoją premierę. W tym roku zostanie zrealizowany Spartakus Arama Chaczaturiana w choreografii Emila Wesołowskiego.

 

Łódzkie Spotkania Baletowe to taneczne biennale z blisko 50-letnią tradycją. Na przestrzeni lat festiwal stał się największą i najbardziej prestiżową imprezą baletową w Polsce. Ideą festiwalu jest upowszechnianie sztuki baletowej i aktualnych osiągnięć choreograficznych, zarówno na polu tańca klasycznego, jak i różnorodnych nurtów tańca współczesnego. W ramach ŁSB Teatr Wielki proponuje różnorodną i stojącą na najwyższym poziomie artystycznym ofertę programową, umożliwiając polskiej publiczności bezpośredni kontakt z najwybitniejszymi tancerzami i choreografami z całego świata.

 

Rangę i niepowtarzalność Łódzkich Spotkań Baletowych określały tej miary nazwiska choreografów i ich zespoły, co Maurice Béjart, Alicia Alonso, John Neumeier, Jiří Kylian, William Forsythe, Daniel Ezralow, Boris Ejfman, Mats Ek, Birgit Cullberg i wielu innych, których dzieła sceniczne wyznaczały dla świata kierunki rozwoju sztuki choreografii i baletu w ogóle. Do najważniejszych zespołów goszczących na scenie łódzkiego Teatru Wielkiego należą: Balet XX wieku Maurice’a Béjarta, Nederlands Dans Theater, Sadler’s Wells, Royal Ballet, Ballet Rambert, Cullberg Ballet, Batsheva Dance Company, Balet Teatru Bolszoj z Moskwy, Sanktpetersburski Teatr Baletu Borisa Ejfmana, Ballet Nacional de Cuba, Stuttgarter Ballett, Elisa Monte Dance Company, Kibbutz Contemporary Dance Company, Akram Khan Company.

 

Do pobrania:

KALENDARIUM

 

Szczegółowe informacje o spektaklach: www.operalodz.com/lsb/

 

Teatr Wielki w Łodzi rozpoczyna sprzedaż biletów na XXIV Łódzkie Spotkania Baletowe.

Bilety do nabycia od 17 lutego 2017, od godz. 12.00:

na stronie: http://www.operalodz.com/ lub www.bilety24.pl- dzięki aplikacjom mobilnym do pobrania ze strony www.operalodz.co- w kasie Teatru

czynne od poniedziałku do soboty: 12.00 – 19.00

niedziele i święta (gdy grane jest przedstawienie): 15.00 – 19.00

tel. 42 633 77 77

 

Sprzedaż karnetów na XXIV ŁSB od 17 lutego 2017 w Teatrze Wielkim.

Liczba karnetów jest limitowana (dystrybucja do wyczerpania puli).

Do wyboru są dwa atrakcyjne warianty karnetów:

 
na 6 dowolnych, różnych spektakli XXIV ŁSB

– w cenie 500 zł w I strefie miejsc

w cenie 440 zł w II strefie miejsc,

 
na co najmniej 3 dowolnie, różne spektakle XXIV ŁSB z rabatem* 15 zł na każdy bilet w I lub II strefie miejsc

 

Karnety na XXIV ŁSB można nabyć wyłącznie w Kasach Teatru

czynne od poniedziałku do soboty: 12.00 – 19.00

niedziele i święta (gdy grane jest przedstawienie): 15.00 – 19.00

tel. 42 633 77 77.

Oferta nie dotyczy premiery baletowej Teatru Wielkiego w Łodzi.

Oferty promocyjne nie łączą się.

* rabat udzielany od ceny ceny biletu normalnego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close