Wersja do druku

Udostępnij

Na zakończenie dwutygodniowej rezydencji Artura Bieńkowskiego w Luksemburgu, 3 listopada w Centrum Choreograficznym TROIS C-L, odbędzie się pokaz work in progress jego projektu choreograficznego Zugwang. Jak zapowiada artysta, Zugwang jest eksperymentem badającym nowe relacje zachodzące między abstrakcyjną formą i ruchem – gdzie ruch jest potrzebą samą w sobie i ostatecznym celem. W projekcie wystąpią Victoria Kennett i Alexey Torgunakov (taniec i kreacja). Pokaz work in progress zaplanowany jest także dla polskiej publiczności – 16 listopada w Bytomskim Teatrze ROZBARK (początek o godz. 18.00). 

 

Rezydencja artysty w Luksemburgu odbywa się w ramach programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3 organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w partnerstwie z TROIS C-L – Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois.

https://www.danse.lu/evenements/3-du-trois/novembre-2019/

 

Przy tej okazji zachęcamy choreografki i choreografów, którzy chcieliby w ramach wymiany pojechać do Luksemburga, aby zgłaszali się do kolejnej edycji programu PROJECT 2/3. Więcej informacji o naborze: tutaj.

 

O projekcie: 

 

Performerzy, budując własne partytury przestrzeni, kreują światy niezależne. Tworzą tym samym środowisko ruchowe składające się z mikrochoreografii, zwracając uwagę na to, co wydarza się pomiędzy nimi – świat kreowany, świat zastany, a także ten, który przeminął a nadal determinuje wybory. Zmaterializowana idea i jej rezonowanie w widzach tworzą choreografię uważności widza, bez celowych znaczeń i odniesień. To samowystarczalny byt. Śladem procesu twórczego jest tu zatarta granica pomiędzy myśleniem, działaniem, kreacją i formą. Neutralizując odrębność ciała, działania, myślenia i tworzenia, autor choreografii skłania się ku podążaniu za transformującą się materią i jej wpływem na percepcję widza – zmierzając jednocześnie do wyzwolenia choreografii z obowiązku prezentowania czegokolwiek.

  

Choreografia: Artur Bieńkowski

Taniec i kreacja: Victoria Kennett i Alexey Torgunakov

Muzyka: Matmos            

 

Pokaz Zugwang jest prezentacją pracy, jaka powstała w ramach rezydencji w Centrum Choreograficznym w Luksemburgu i Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK. 

  

***  

Program wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3 organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w partnerstwie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L zapewnia m.in.:

– wymianę doświadczeń i wiedzy o tańcu współczesnym w Polsce i Luksemburgu;

– wymianę artystyczną z lokalnymi twórcami i dialog z lokalną publicznością;

– możliwość autorefleksji i przyjrzenia się własnej praktyce choreograficznej oraz metodzie twórczej w warunkach międzykulturowej wymiany artystycznej.

 

 Luxembuorg_centre_logo (oryginał)   IMIT (miniaturka)

   

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close