Z radością informujemy, że Sasha Waltz, artystka, która zmieniła i wciąż zmienia sposób postrzegania tańca, przyjedzie w przyszłym roku do Krakowa wraz ze swoim zespołem Sasha Waltz & Guests. Ta działająca od blisko 30 lat grupa zaskakuje, zadziwia i fascynuje widzów na całym świecie. W  ramach 6. Festiwalu MATERIA PRIMA, organizowanego przez Teatr Groteska, niemiecka choreografka wraz z zespołem pokaże swoje kultowe dzieło Kreatur.  Spektakl zostanie zaprezentowany dwa razy: 21 i 22 lutego o godz. 19.00 na scenie Opery Krakowskiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Kreatur to spektakl interdyscyplinarny. Kostiumy – które stworzyła Iris van Herpen, holenderska projektantka mody znana z innowacyjnych działań łączących tradycyjne rzemiosło z technologią cyfrową – są niczym rzeźby. Urs Schönebaum –  pracujący w teatrach, operach i na licznych wystawach z takimi artystami jak Marina Abramović, Robert Wilson i Michael Haneke – zrealizował  niezwykłą reżyserię świateł; a  warstwę dźwiękowa – znani muzycy Soundwalk Collective z Berlina i Nowego Jorku, tworzący kompozycje dźwiękowe przekraczające granice gatunków.

O spektaklu:

W Kreatur Sashy Waltz taniec jest wynikiem napięć pomiędzy istotami, które dzielą swe miejsce bytowania. Wspólne doświadczenia niepokojów, zachwytów i poszukiwania schronienia łączą tancerzy w jedną istotę, która ponownie rozpada się na odrębne losy, dryfując w kierunku nowych konfliktów i połączeń. Stany mocy i bezsilności, dominacji i słabości, wspólnoty i izolacji, choroby i pożądania – wszystkie te elementy pojawiają się jako aspekty opalizującej natury. Zmaganie się tych stworzeń z chaosem ich własnych impulsów odzwierciedla osobiste i społeczne wyzwania naszych czasów.

***

Program 6. edycji Festiwalu MATERIA PRIMA 17 –28 lutego 2023:

17, 18.02, NCK –  Wanted Posse, Dance N’ Speak Easy, nowe, nagradzane przedstawienie
18, 19.02, ICE – Compagnie Käfig, Vertikal, spektakl rozgrywający się w powietrzu i przeczący grawitacji
19, 20.02, Teatr Ludowy – Jacop Ahlbom Company, Vielfalt, przedstawienie  pełne filmowych sztuczek i efektów specjalnych
21, 22.02, Opera Krakowska – Sasha Waltz & Guests, Kreatur, zaskakująca i niepokojąca opowieść słynnej choreografki
22, 23.02, ICE – Compagnia Finzi Pasca, Nuda, nastrojowe widowisko cyrkowe wizjonera teatru
24, 25.02, Teatr Groteska – Sofie Krog Teater, The House,  wstrząsająca, ale i zabawna historia rodzinnego domu pogrzebowego
27, 28.02, ICE – Akram Khan Company, Jungle Book reimagined, czyli Księga dżungli wymyślona na nowo, w której doszukiwać się można współczesnej relacji ze światem natury
27, 28.02, Teatr Groteska – Thick & Tight, A Night with Thick & Tight, niezwykłe spotkanie z kultowymi postaciami popkultury, takimi jak Andy Warhol, Sid Vicious, Marlena Dietrich, Marilyn Monroe i księżna Diana (impreza towarzysząca)

Więcej szczegółów: www.materiaprima.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close