Wersja do druku

Udostępnij

W dniach od 10 do 18 czerwca 2017 Warszawa stanie się centrum światowej pantomimy i teatru ruchu.  Na scenach Teatru Dramatycznego m.st. Warzsawy  (Scena w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu zobaczymy ulubieńców festiwalowej publicz­ności, czyli legendarny duet Bodecker i Neander z naj­nowszym spektaklem Światła miasta, ukraińsko-polski zespół Sin Art Company zabierze nas do hotelu z marzeń sennych. Wrocławski Teatr Pantomimy historię świata pokaże jako dzieje okrucieństwa i przemocy (spektakl inspirowany dramatem Miechela de Ghelederode’a Szkoła błaznów), portugalska grupa Gato SA opowie o miłości i samotności, prezentując oryginalne, minimalistyczne, głębokie i piękne wizualnie podejście do pantomimicznej opowieści, a A3 Teatr pokaże słodko-gorzką opo­wieść o szkolnej klasie, poszerzając granice wyobraźni. Na zakończenie widzowie obejrzą konfrontacja technik, stylów i form w etiudach artystów z całego świata, czyli Wieczór Współczesnej Pantomimy.

Pantomima, choć ma w Polsce bogatą ponad pięćdziesięcioletnią tradycję, jest wciąż na nowo odkrywana przez odbiorców kultury. Między innymi dlatego na XVII edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu zaprosiliśmy spektakle, które obrazują rozwój teatru pantomimy na świecie. Sztuki bazującej na doskonałej znajomości rzemiosła teatralnego, świadomości ciała i ogromnej wrażliwości jej twórców. – mówi dyrektor artystyczny Festiwalu Bartłomiej Ostapczuk.

 

 

Program, opisy spektakli i szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie:

http://www.mime.pl/

 

 

 

Bilety

www.biletyteatrdramatyczny.pl

22 656 68 44
kasa@teatrdramatyczny.pl

 

Organizatorzy:

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy, Warszawskie Centrum Pantomimy.

 

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)  Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (oryginał) Logo Warszawskie Centrum Pantomimy - nowe (oryginał)

 

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close